• DOLAR 32.834
  • EURO 35.239
  • ALTIN 2448.156
  • ...
Meteoroloji il il uyardı: Şiddetli gelecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Hüseyin Aydemir

MGM'den alınan tahminlere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Trakya'nın batısı, (Mersin hariç) Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve güneydoğusu, Orta Karadeniz’in doğusu ile Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve kuzeydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.


Diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği öngörülürken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR
Yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının artmaya devam etmesi bekleniyor.Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, İç Anadolu'nun güneyi ve Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Osmaniye, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Kahramanmaraş'ın güney, Adana'nın doğu, Adıyaman'ın batı kesimlerinde bu akşam saatlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMESİ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Bu haberler de ilginizi çekebilir