• DOLAR 32.529
  • EURO 35.021
  • ALTIN 2432.281
  • ...
Deprem bölgesindeki konut çalışmaları bayramda da devam etti
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 11 ili doğrudan 18 ili ise dolaylı yoldan etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgenin inşa ve ihyası için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Binden fazla şantiyede 110 bin personelle 7 gün 24 saat aralıksız çalışmaların devam ettiği bölgede, bugüne kadar 76 bin konutun da anahtarları hak sahiplerine teslim edildi.

İnşaatı devam eden konutların da hak sahiplerine bir an önce teslim edilmesi için çalışmalar, Ramazan Bayramı’nda da aralıksız sürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Mehmet Özhaseki, "Afet bölgesinde binden fazla şantiyede 110 bin personelimizle gece gündüz; bayram tatili demeden çalışıyoruz. Bizim için bayram; ancak afetzede kardeşlerimiz evlerine kavuştuklarında tam anlamını kazanacaktır. Afetzede kardeşlerimize güvenli konutlarını teslim edene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İşte bizim gerçek bayramımız o zaman olacak." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir