• DOLAR 33.041
  • EURO 36.025
  • ALTIN 2561.533
  • ...
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Heniye'ye taziye telefonu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

TBMM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Kurtulmuş, siyonist rejim saldırısında 3 çocuğu ve 3 torununun şehit olması nedeniyle Heniye'ye başsağlığı diledi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Numan Kurtulmuş, HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefonda görüştü.

TBMM Başkanımız Numan Kurtulmuş, Heniyye’ye, israil saldırısında üç çocuğu ve üç torununun şehit olması nedeniyle başsağlığı dileklerini iletti.

TBMM Başkanımız Numan Kurtulmuş, şehadet haberini almasının ardından Heniyye’nin gösterdiği metin duruşun bütün İslam ümmetine ve insanlığa örnek olduğunu söyledi.

TBMM Başkanımız Numan Kurtulmuş, israilin hastaneleri bombalayarak, insanları öldürerek, Gazze halkını açlığa ve susuzluğa terk ederek işlediği bütün insanlık suçlarının hesabını hukuk önünde mutlaka vereceğini belirtti."

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız @NumanKurtulmus, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefonda görüştü.

TBMM Başkanımız @NumanKurtulmus, Heniyye’ye, İsrail saldırısında üç çocuğu ve üç torununun şehit olması nedeniyle başsağlığı dileklerini iletti.

TBMM…

— TBMM (@TBMMresmi) April 10, 2024

 

 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir