• DOLAR 32.224
  • EURO 35.011
  • ALTIN 2425.547
  • ...
Batı Şeria’da bayram sevinci eksik!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgal altındaki Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilere göre, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nde döktüğü kanlar bayram sevincine gölge düşürdü.

Gazze Şeridi’nde yaşanan insanlık felaketine dikkati çeken Filistinliler, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla bu yıl Ramazan Bayramı'nın sadece bayram namazı ve akraba ziyaretleri ile ikramların da hurma ve kahveyle sınırlı kalması çağrısı yaptı.

Bu çağrılar üzerine, Batı Şeria'daki büyük kent pazarları, Ramazan ayının son günlerinde ve bayram arifesinde neredeyse boş kaldı.

"Batı Şeria'ya bayram nasıl gelsin?"
Vicdanı olan hiçbir insanın Gazze'de Filistinliler öldürülürken bayramı kutlayamayacağını ifade eden 71 yaşındaki Iyd Kerace de bu sene bayram namazı ve akraba ziyaretleri dışında bir şey yapmayacağını belirtti.

Batı Şeria'da yaşayan Kerace, "Bayram tebrikleri ve kutlamalar olmayacak. Savaş devam ederken mutluluktan söz edilebilir mi? Gazze'de kan sel olmuş akıyor, insanların yiyecek yemeği, giyecek giysisi ve başını sokacak evi yok. Batı Şeria'ya bayram nasıl gelsin?" diye sordu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir