• DOLAR 32.788
  • EURO 35.16
  • ALTIN 2457.99
  • ...
HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: KARDEŞLERİMİZİN ÜZERİNE AYLARDIR ÖLÜM YAĞIYOR
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mehmet Sait Çelik

HÜDA PAR Ankara İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Ankara’da iftar programı düzenledi. Programda HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek, Gazze’de yaşanan soykırıma değindi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, birinci gündem maddelerinin Gazze olduğuna vurgu yaptı. Gazze’deki işgal ve zulüm devam ettiği müddetçe hiçbir Müslümanın gündeminden çıkmaması gerektiğini ifade eden Yapıcıoğlu, “Maalesef oradaki zulüm devam ediyor. Hem de hiçbir şey eksilmeden. Beş buçuk aydır oradaki kardeşlerimizin üzerine ölüm ve zulüm yağıyor. Kadınlar, çocuklar, beli bükülmüş ihtiyarlar, savunmasız sivil insanlar, gazeteciler, doktorlar, sivil savunma ekipleri, bilim adamları, okullar, mabetler, ambulanslar ve hastaneler vuruluyor. Soykırım suçunu oluşturacak ne kadar cürüm varsa hepsini peş peşe bazen tek bir fiille işleyebiliyorlar. Bunu pervasızca yapıyorlar” dedi.

“DAHA ÖNCE TONLUK BOMBALARLA ÖLÜM YAĞDIRIYORLARDI, ŞİMDİ İSE AÇLIKTAN ÖLÜM HABERLERİ GELİYOR”

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin siyonist rejim aleyhine Uluslararası Adalet Divanı’nda açtığı “soykırım” davasına değinen Yapıcıoğlu, “Yapılanlar bir soykırım olarak kabul edilip yargılama devam ediyor; ama oradaki siyonist rejim adeta bütün dünyaya meydan okuyarak yargılanmanın devam ettiği saatlerde bile hem yaptığının meşru olduğunu savunuyor hem de hiç hız kesmeden soykırıma devam ediyor. Daha önce belki tonluk bombalarla kardeşlerimizin üzerine ölüm yağdırıyordu şimdi ise açlıktan susuzluktan ölüm haberleri gelmeye başladı. İlaçsızlıktan insanlar ölüyor. Bu şaka değil ve yazılmış bir senaryo değil bu gerçek ve bunlar yaşanıyor. 2 milyarlık İslam alemi oraya yeterince yardım gönderemiyor” şeklinde belirtti.

“DEDELERİMİZ AĞLADI, BABALARIMIZ AĞLADI, BİZ AĞLADIK VE ÇOCUKLARIMIZ AĞLIYOR”

Konuşulanların birilerini harekete geçirmesi gerektiğini dile getiren Yapıcıoğlu, “Görünen o ki biz ne kadar konuşursak konuşalım Gazze’deki kardeşlerimizin Allah’tan başka hiç kimsesi yok. İslam dünyası çok büyük bir zaaf içerisindedir. Bizim zaaflarımız var. Bizim her şeyden önce şunu idrak edip kafa yormamız lazım. 75 yıldır orada siyonist bir işgal devam ediyor. 17 yıldır Gazze abluka altında. Bu işgal devam ederken arada saldırılar yoğunlaştığında ölümler toplu halde olduğunda İslam dünyası ayağa kalkıyor. Protestolar yapıyor. Ayağa kalkıyoruz, protesto ediyoruz, bağırıp çağırıyoruz, yüreğimizi soğutuyoruz. Saldırılar hız kesince her şey bitip evimize dönüyoruz. Yıkılan binaların onarılması için biraz yardım gönderiyoruz. Oradaki kardeşlerimizin ihtiyacı nedir diye gönderiyoruz ama işgalin devam ettiğini bu saldırıların tekrarlanacağını unutuyoruz. Ya da unutmak istiyoruz. Belki de acizliğimizin bize dayattığı bir şeydir. Dedelerimiz ağladı, babalarımız ağladı, biz ağladık ve çocuklarımız ağlıyor. Eğer biz buna bir tedbir geliştirmezsek yani sadece o yoğun saldırılar bittiğinde tamam her şey bitti düşüncesiyle herkes kendi köşesine çekilirse bunlar periyodik olarak devam edecek. Ama 6 ay sonra ama 2 yıl sonra fakat devam edecek. Bunlar tekrarlanacak. Nitekim hatırlayalım hemen her sene Ramazan ayında saldırılar oluyor. Şimdi Ramazan öncesi başladı diye ‘Ramazan ayı geldi acaba Ramazan hürmetine saldırılar durur mu?’ diye her taraftan konuşmalar oluyor. Daha önce hiçbir şey yokken Ramazan ayında özellikle saldırıyorlardı.” ifadelerine yer verdi.

“ORADAKİ KARDEŞLERİMİZİN ELLERİ KOLLARI BAĞLANMIŞ AMA ONLAR O KIT İMKÂNLARLA DİRENİYORLAR”

Son olarak Yapıcıoğlu, “Oradaki kardeşlerimiz zayıf düşürülmüş, güçleri ellerinden alınmış yıllardır abluka altındalar ve en temel ihtiyaçların girmesi engelleniyor. Filistin toprakları 10 yıllardır işgal altında ve oradaki kardeşlerimizin elleri kolları bağlanmış ama onlar o kıt imkânlarla direniyorlar. ‘Biz teslim olmayacağız ve bu toprakları terk etmeyeceğiz’ diyorlar. Peki; abluka altında olmayan bizler sözüm ona hürriyetini elde etmiş 100 yıl, 70-80 yıl önce işgalcilerini kovmuş ve güya hürriyetini elde etmiş bizler, diğer İslam ülkeleri bizim elimizi kolumuzu ne bağlıyor, diye bizim kafa yormamız gerekmez mi? Nedir bizi bu halde tutan. Sadece askeri zaaflarımız mı var. Askeri yönden güçsüz olmamız mı? Ya da ekonomimizin iyi olmaması mı? Bununla sınırlı mı yoksa bizim itikadı, ameli veya fikri zaaflarımız mı var? Allah’ın desteklediği, Allah’ın yardım ettiği bir kişiyi ya da bir topluluğu yenebilecek yoktur. Eğer Allah dilerse bizim düşmanlarımızın hepsini bir günde yok edebilir. Ama Allah-u Teâlâ buyuruyor ki; ‘biz sizi onlarla imtihan etmek istiyoruz.’ Bu bizim imtihanımızdır. Biz o düşman ile imtihan oluyoruz. Oradaki işgal ve zülüm ile karşı karşıya kalınca biz nasıl bir tavır takınacağız diye Allah-u Teâlâ bizi sınıyor. Bu imtihanımızı Allah-u Teâlâ kolaylaştırsın ve bizleri bu imtihandan başarıyla çıkabilecek bir şuura ve duruma getirsin inşallah.” diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından program, soru cevap şeklinde devam etti. 

Yapıcıoğlu: Milletin düşmanlarına oy vermeyin de kime verirseniz verin

Partisinin Yalova İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Kim siyasi çıkarı için milleti birbirine düşman edip kamplara bölmeye çalışıyorsa o milletin tamamına düşmandır. Vatandaşlara şunu söylüyorum! Milletin düşmanlarına oy vermeyin de kime verirseniz verin.” dedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Yalova İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında halk ile bir araya geldi. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere de değinen Yapıcıoğlu, “Memleketin dört bir tarafından siyasi partiler harıl harıl çalışıyorlar. Bu işin doğal olan tarafı. Ancak bu koşturmalar arasında kim ne yapıyor? diye dikkat ediyor musunuz? Siyaset ne hallere düşmüş. Hatırlarsanız 14 Mayıs 2023 seçimlerinden önce neredeyse millet ittifakı mensubu partilerin tamamının hedefinde HÜDA PAR vardı. Zanneden HÜDA PAR’ın adayı cumhurbaşkanı adayı da onun için bu kadar üzerine geliyorlar. Hatta o dönem bir espri yaparak, ‘CHP zannediyor ki Kılıçdaroğlu ile Yapıcıoğlu yarışıyor ama aradan Erdoğan sıyrılacak’ demiştim. Sürekli yalan ve her zaman yalanlarının üzerine bir şeyler ilave ederek yalan söylemeye devam ediyorlar. CHP’nin geçici genel başkanı kadar rahat yalan söyleyen bir insanı ilk defa görüyorum.” dedi.

“ONLARA OY VERMEYİN DE KİME VERİRSENİZ VERİN”

Yapıcıoğlu, “Bu mübarek saatte zamanınızı almak istemiyorum ama sadece milletime kameralar aracılığıyla tüm vatandaşlara şunu söylemek istiyorum. Peygamber Efendimiz, ‘bizi aldatan bizden değildir’ demiştir. Milletime söylüyorum ki, siz aldatan, kendine 3-5 oy devşirecek diye olmayan şeyleri varmış gibi gösteren insan size hiçbir hayır getirmez. Biz de yola çıktığımızdan beri ‘milletimize asla yalan söylemeyeceğiz, milletin malına göz dikmeyeceğiz ve bize teslim edilen emanete asla ihanet etmeyeceğiz’ diyoruz. Bu memlekette farklı inançta insanlar da var ama ortak noktamız aynı memleketin insanı olmamızdır. Seçimde farklı siyasi partilere oy veren insanlar seçim sonrasında aynı mahallede yaşamaya, aynı toplu taşımaya binmeye devam edecek. Biz şunu söylüyoruz… 3-5 oy için sizi birbirinize karşı kışkırtanlara prim vermeyin. Onlar bugün seçimi kazanmak için ortalığı kızıştırıp seçimi kazanmak istiyorlar. Yarın seçim bittiğinde belki de yan yana oturup kahkaha ile gülecekler. Sizin o birbirinize sert çıkışlarınız yanınıza kar kalacak. Onun için milletçe şunu yapmalıyız. Bu bir seçimdir, savaşa gitmiyoruz. Siyasi partiler de birbirlerinin düşmanı değil birbirlerinin rakipleridir. Kim siyasi çıkarı için milleti birbirine düşman edip kamplara bölmeye çalışıyorsa o milletin tamamına düşmandır. Vatandaşlara şunu söylüyorum! Milletin düşmanlarına oy vermeyin de kime verirseniz verin. Aslında siyasi partiler kendi adaylarına oy verilmesini ister. Elbette ben de onu istiyorum ama ondan daha öncelikli olan milletin düşmanlarına, yalancılara oy vermeyin de kime verirseniz verin.” diye konuştu. (İLKHA)

 

 

 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir