• DOLAR 32.559
  • EURO 35.129
  • ALTIN 2442.507
  • ...
Biz demiyoruz onlar diyor: "Gazze'de olanlar soykırımın her maddesini karşılıyor"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gazze'de farklı zamanlarda görev yapan ve ABD'de BM ile Washington'da temaslar yürüten bazı doktorlar, BM'de basın toplantısı düzenledi.

Siyonist rejimin temel amacının Filistinlileri tamamıyla Gazze'den çıkarmak ya da tamamen yok etmek olduğunu kaydeden Maynard, acilen ateşkese ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Maynard, Siyonist işgalcilerin sadece Hamas üyelerini hedef aldıklarını öne sürdüklerini anımsatarak, "Ben ve sahayı gören tüm meslektaşlarım bunun gerçek olmadığını çok net bir şekilde söyleyebilir." diye konuştu.

Siyonist rejimin ayrım gözetmeksizin bombaladığını ve açık bir şekilde siviller, sağlık tesisleri, altyapılar ve sağlık çalışanlarını hedef aldığını ifade eden Maynard, soykırım terimini anlamak için biraz araştırma yaptığını belirterek, "Gazze'de olanlar soykırımın her maddesini karşılıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Maynard, Gazze'de olanların soykırım olduğuna dair hiçbir şüphesinin bulunmadığını, Siyonist işgal rejiminin nihai hedefinin bu olduğunu dile getirdi.

Yoğun bakım doktoru Zaher Sahloul ise Gazze'de şimdiden her 100 çocuktan birinin öldürüldüğünü bildirdi.

Çok sayıda çocuğun gerekli ilaç ve tıbbi tesislerin olmaması nedeniyle hayatını kaybettiğini aktaran Sahloul, "Gazze mevcut haliyle yaşanılmaz bir yer." dedi.

Acil tıp doktoru Thaer Ahmad ise Siyonist rejimin engellemeleri nedeniyle Gazze'ye ilaç sokamadıklarını söyledi. Çocuk bezi bulamayan ailelerin plastik torba kullandığını aktaran Ahmad, sahadaki durumun aciliyet taşıdığını vurguladı.

Ahmad, hastanelerin çalışabilir durumda olması gerektiğinin altını çizerek, Filistinlilerin çektiği acıyı dindirmek için "Ateşkesle bombaların durdurulması lazım." dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir