• DOLAR 32.788
  • EURO 35.16
  • ALTIN 2457.99
  • ...
STK'lar: Gazze'deki zulme sessiz kalan herkesi Allah'a şikâyet ediyoruz
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Batman İslami Sivil Toplum Kuruluşları, siyonist işgal rejimi tarafından aylardır Gazze'de uyguladığı katliam ve soykırımlara dikkat çekmek amacıyla 'Filistin'e destek' temasıyla bir basın açıklaması düzenledi.

Memur-Sen Batman Şubesinde düzenlenen basın açıklamasına katılan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Gazze'de 5 aydır soykırım yapıldığını söyledi.

"Direniş sürüyor"

Gazze'nin bütün dünyanın bir imtihanı olduğunu ifade eden Kaya, "Gazzeli kardeşlerimiz büyük bir musibete maruz kalmalarına rağmen Allah'a hamd olsun ki büyük bir dirençle zalimlere teslim olmadan, tavizsiz bir şekilde direnişlerini sürdürüyorlar. Bu aynı zamanda bütün dünyanın bir utancı oldu. Bu zulme sessiz kalan, bir şekilde zalimlerin katliamlarını doğrudan ya da dolaylı destekleyen küresel zalimlerin bir kere daha biz ne kadar büyük bir vahşetin ortağı olduklarını gördük. Bu süreç aynı zamanda dünya halklarının da vicdani bir anlamda intifada sürecini ortaya koydu." dedi.

"Tarihin en büyük yıkım ve soykırımına şahit olduk"

Ardından STK'lar adına basın açıklamasını okuyan Şehmuz Önlü, siyonistlerin 147 gündür hastaneleri, okulları ve camileri bombalayarak tarihin vahşi katliamlarını gerçekleştirdiğini belirtti. Saldırılarda şu ana kadar 30 bini aşkın Filistinlinin şehit olduğunu, 70 bin kişinin ise yaralandığını aktaran Önlü, tarihin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahit olduklarını kaydetti.

Şeyh Ahmet Yasin'in kendilerini Allah'a şikâyet etmesinin üzerinden yaklaşık 20 yıl geçtiğini aktaran Önlü, bugün devam eden siyonist zulmüne karşı olan suskunluklarının utancının kendilerine bir ömür yettiğini belirtti.

Bugünkü Müslümanların tarihine ise bin yıl sürecek bir kara leke çalındığını ifade eden Önlü, "İyi ki Şeyh Ahmet Yasin, Rantisi gibi mücahitler bu halimizi görmediler." dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir