• DOLAR 32.504
  • EURO 34.783
  • ALTIN 2499.528
  • ...
DEM Parti, CHP kazansın diye oradanda adayını çekti!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Seçime kardeşlik havası veren HÜDA PAR Batman Adayı ve Milletvekili Serkan Ramanlı ile bir maçta fotoğrafı yayılan kendi adayını linçletip öz eleştiri verdiren DEM Parti, HÜDA PAR'ı düşman ilan ederek yıllardır kürtlere yapmadığını bırakmayan CHP ile beraber olmaya devam ediyor.

Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partilerden istifalar ve geri çekilme haberleri gelmeye devam ediyor. DEM Parti, Koaeli İzmit'te Fatma Kaplan Hürriyet’in CHP'den adaylığı netleşince kendi adayını çekti. 

2019 yerel seçimlerinde İzmit’te aday çıkarmayarak CHP’nin adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i destekleyen HDP, 31 Mart günü yapılacak yerel seçimlere DEM Parti çatısı altında gireceğini açıklamıştı. Parti içinde yapılan görüşmeler sonrası DEM Parti, İzmit Belediye Başkanlığına Avukat Gencer Demirkaya’yı aday göstermişti.

İzmit'te CHP'de yaşanan tartışmaların ardından önce adaylıktan çekilen mevcut belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet daha sonra yeniden aday olduğunu duyurdu. Bunun üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve 8 ilçede aday gösteren DEM Parti, İzmit adayını geri çekti.

Gazete Duvar'a konuşan DEM Parti Kocaeli İl Başkanı Nuri Tan şunları söyledi: "İzmit adayımız çekildi. Biz muhalefete kaybettirmek istemiyoruz. Muhalefete kaybettirmemek adına almış olduğumuz bir karar. İzmit adayımızın da talebi bu yöndeydi. Tamamen kent uzlaşısı kapsamında yaptığımız değerlendirmenin bir sonucu”

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir