• DOLAR 32.589
  • EURO 34.681
  • ALTIN 2525.161
  • ...
Milano'da dev "Filistin'e destek" gösterisi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Ülkenin ikinci büyük kenti Milano'nun cadde ve meydanları, sendikaların, öğrenci birliklerinin ve farklı sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği Filistin'e destek yürüyüşüne sahne oldu.

Loreto Meydanı'ndan başlayan yürüyüşe, aralarında İtalyan, İtalya’da yaşayan Filistinliler ve diğer Müslüman ülkelerin vatandaşlarından oluşan yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Yürüyüşe katılanlar, Siyonist rejimin Gazze'ye saldırılarını protesto ederken, Filistin'e destek ve dayanışmalarını belirtti.

Göstericiler, Milano caddelerinde sık sık "Özgür Filistin", "Gazze'ye özgürlük", "Katil İsrail" ve "Hepimiz Filistinliyiz" sloganları attı.

Protestocular ellerinde, Filistin bayrakları ile "Siyonizm terördür" ve "ABD, Avrupa, İsrail'in soykırım ortağıdır" yazılı dövizler taşıdı.

Yürüyüş sırasında geçen haftalarda boykot çağrılarının yapıldığı Loreto Meydanı'ndaki McDonalds ile ayrıca Starbucks gibi kahve zinciri dükkanlarının önünde de polislerin geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Bu arada, yürüyüşün son kısmında bir kişinin Siyonist rejm paçavrası yaktığı, yüzlerini gizleyen bazı kişilerin de bir marketin vitrinine zarar verdiği basına yansıdı.

Büyük yürüyüş, Milano kent merkezindeki Sforza Kalesi'nde sona erdi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir