• DOLAR 32.788
  • EURO 35.16
  • ALTIN 2457.99
  • ...
Mesele ''abi''yse...
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

MEHMET BOZDAŞ / HABER YORUM

  Yerel seçimlere az bir zaman kala ''Kent ittifaklarını'' gizlemek isteyen CHP ve fondaş basınının hedefi HÜDA PAR'ın belediye başkan adayları...

Geçtiğimiz seçimleri ''HÜDA PAR kadınları sahiplendirecek'' sloganı üzerinden yürüten ve kurduğu ittifaklara rağmen seçimi kaybeden CHP yerel seçimlere ''Hilafet bayrağı renkli parti programı''yla giriş yaptı,  aday biyografilerine yönelik ''derin analizle'' gelişme sürecine geçti. 

İstanbul'un bazı ilçelerinde, Mersin'de, Urfa'da  DEM parti ile ''kent uzlaşısı'' sağlayan ve gündemi değiştirmek için  neredeyse her hafta  Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır aracılığıyla HÜDA PAR'ı hedef alan CHP destekçisi basın yayın kuruluşları da HÜDA PAR'ı merkeze aldı. 

Özgür Özel ne kadar inkar etse de CHP ile İttifaklarına ilişkin açıklama yapan Halkların Demokrasi ve Eşitlik Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan "Küçükçekmece'de, Bağcılar'da, Esenyurt'ta orada yaşayan insanlar karar versin dedik. Ne yaptık, oradaki dinamiklerle görüştük. O dinamikler içerisinde, CHP'nin belirleyici olduğu yerlerde tabii ki CHP'yle de görüşmeler sağlandı.'' ifadelerini kullanmıştı.  Ancak ittifakı açıkça ilan edemeyen CHP yine çareyi HÜDA PAR'da buldu.  

Yargıtay'ın Can Atalay kararı nedeniyle  kürsüyü basan CHP'liler, hakkında beraat kararı bulunan HÜDA PAR'ın Bismil Belediye Başkan adayını haftalarca gündemden düşürmedi, basın aracılığıyla linç etti. 

Yeni hedef ise HÜDA PAR'ın Erzurum Belediye Başkan adayı oldu. Yakınları üzerinden hedef alınan HÜDA PAR'lı aday CHP'li gazeteciler tarafından her platformda DEM İttifakı'nın örtbası için kamuoyunun önüne atılırken aynı gazeteciler CHP  Genel Başkanı Özgür Özel'in kurultayda genel başkan seçilmesinin hemen ardından yaptığı konuşmada ''abisi dağda olan'' Selahattin Demirtaş'a neden selam gönderdiğine yanıt veremedi. 

 Daha önce  “Abdullah Öcalan’dan medet umacağıma Selahattin Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu eleştirmek çok daha izah edilebilir bir şeydir.” diyen Özel, DEM'in Öcalan için yaptığı ''özgürlük'' yürüyüşlerine yanıt vermedi.

Akıllara, Özgür Özel'in Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığını sosyal medya hesabından paylaştığı çiçekli fotoğraflarla destekleyen Selahattin Demirtaş'ın  abisini dağda ''çiçek toplamakla'' görevli zannediyor olabileceği geldi. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir