• DOLAR 32.661
  • EURO 34.757
  • ALTIN 2503.426
  • ...
İşgal rejimi "Esir takasıyla ilgili yeni anlaşma girişimleri var"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mehmet Bozdaş

Düzenlediği basın toplantısında "Filistinliler tarafından kaçırılan esirlerin ülkeye geri getirilmesi için altı üstüne çevrilmemiş taş kalmadığını" söyleyen Gantz, "Bugünlerde (esir takasıyla ilgili) yeni bir anlaşma yapılması yönünde girişimler var ve ilerleme ihtimaline işaret eden ilk işaretler var." dedi.

Gantz, "Yol aramaktan vazgeçmeyeceğiz. (Gazze'de tutuklu bulunan esirlerden oluşan) Kız ve erkek çocukların evlerine dönmesi için hiçbir fırsatı kaçırmayacağız. Esir takası konusunda anlaşma sağlanamazsa ramazanda da Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sürdüreceğiz" diye konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller de günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Benny Gantz'ın "Esir takasıyla ilgili yeni anlaşma girişimleri var" yönündeki sözleri hatırlatılan Miller, "Burada bir anlaşmaya varmak için (elverişli) bir alan oluştuğunu düşünüyoruz. Bu konuyla ilgilenmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Bakanlık Sözcüsü Miller, "Bir anlaşmaya varıldığını görmek istiyoruz. Mümkün olan en kısa sürede anlaşmaya varıldığını görmek istiyoruz. Buna elbette ramazan öncesi de dahil." dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir