• DOLAR 32.59
  • EURO 34.773
  • ALTIN 2522.262
  • ...
ABD Senatörü Sanders: Netanyahu Gazzeli çocukları aç bırakıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Sanders "X" platformundaki paylaşımında, "Netanyahu ve onun sağcı hükümetinin Gazzeli çocukları aç bırakmasını ve Filistin halkına savaş açmasını tüm dünya izliyor. ABD bu korkunç savaşta suç ortaklığını sürdürmemelidir." dedi.

7 Ekim'den bu yana devam eden saldırılar ve insani yardımların gelişine getirilen kısıtlamalar nedeniyle Gazze Şeridi'ne gerekli gıda, su, ilaç ve yakıtın çok az bir kısmının ulaştığına dikkat çeken Sanders, Gazze'deki yüz binlerce çocuğun açlıktan muzdarip olduğunu ve temiz içme suyuna erişemediğini kaydetti.

Sanders, "Durumun ciddiyetini tanımlayan kelimeleri bulamıyorum ve ne kadar kötü alabileceğini bilmiyorum. Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre tüm Gazze nüfusu kıtlıkla karşı karşıya ve yaklaşık 378 bin insan şu an aç."  ifadesini kullandı.

Gazze'deki birçok sağlık kurumunun işgal baskınları sonucunda hasar gördüğünü ve bir sağlık çalışanının çocukları kurtarmaya çalışırken şehit olduğunu belirten Sanders, bölgedeki sağlık çalışanlarını “kahramanlar” olarak tanımladığını belirtti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir