• DOLAR 32.585
  • EURO 34.8
  • ALTIN 2514.299
  • ...
HAMAS'tan açıklama!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgalci siyonist rejimin sözde meclisi Knesset, Filistin devletinin tek taraflı tanınmasını reddeden kararı oy çokluğuyla kabul etti.

HAMAS, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu kararın, "Filistin halkının kurtuluş ve bağımsızlık haklarını inkâr eden Nazi varlığının yaklaşımının devamı olduğuna" dikkat çekti.

Kararın, ayrıca uluslararası toplumu ve Filistin halkının ulusal haklarını, özellikle de kendi kaderini tayin hakkını onaylayan BM kararlarını küçümsediğini belirten HAMAS, söz konusu kararın, uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletler'i, siyonist işgalin emirlerini ve onun temelde geçersiz olan kararlarını reddetmek için gerçek bir sınavla karşı karşıya bıraktığına dikkat çekti.

Oylamadaki amacın, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin sponsorluğunu yaptığı ve desteklediği soykırımı savaşını sürdürerek Filistin meselesini yok etmek olduğunu vurgulayan HAMAS, uluslararası toplumun, Filistin halkının kendi kaderini tayin etme hakkını desteklemek ve başkenti Kudüs olan tam egemen Filistin devletini tanımak için pratik adımlar atması gerektiğini kaydetti. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir