• DOLAR 32.813
  • EURO 35.484
  • ALTIN 2525.448
  • ...
HÜDA PAR: Seçime kendi logomuz ve adaylarımızla giriyoruz
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HAMZA DURMAZ-   Siyasi partilerde yerel seçim hazırlıkları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 31 Mart yerel seçimler için belediye başkan adaylarını açıklayan HÜDA PAR'ın Seçim İşleri Başkanı Mahmut Şahin seçimlere kendi logo ve adaylarıyla gireceklerini yineleyerek  çalışmalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

HÜDA PAR Seçim İşleri Başkanı Mahmut Şahin'in açıklamaları şöyle;

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine Türkiye genelinde kendi logomuz ve adaylarımızla gireceğimizi daha önce Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu açıklamıştı. Bu doğrultuda Genel Merkezimiz tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Belediye Başkan Adaylarımız, Belediye Meclis Üyesi Adaylarımız ve İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarımız belirlenmiştir.

Partimiz tarafından bugüne kadar 10 farklı ilde aday tanıtım toplantıları düzenlendi. Toplamda 26 Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, 51 İl Belediye Başkan Adayı ve 702 İlçe Belediye Başkan Adayımızı ilan ettik. Daha önce İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarmama kararı almıştık. Ancak İstanbul’un 39 ilçesinde, Ankara’nın 25 ilçesinde, İzmir’in 30 ilçesinde ve Bursa’nın 17 ilçesinde İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı belirledik. Yani söz konusu dört büyükşehrin de ilçelerinin tamamında seçime HÜDA PAR logosu ve kendi adaylarımızla gireceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Kıymetli vatandaşlarımız!

Partimiz tarafından ilan edilen 26 Büyükşehir, 51 İl ve 702 İlçede Belediye Başkan Adaylarımıza ilişkin listeleri ve Türkiye’nin tamamında Belediye Meclis Üyeliklerine ve İl Genel Meclis Üyeliklerine ilişkin aday listelerini 19 Şubat tarihi itibariyle İl ve İlçe Seçim Kurullarına teslim etmiş bulunmaktayız. Vatandaşlarımız, Türkiye’nin 81 ilinde oy pusulalarında HÜDA PAR’ımızın logosunu ve ismini görecek, tercihlerini HÜDA PAR’dan yana kullanabileceklerdir.

HÜDA PAR’ın İlanen belirttiği adaylar, memleketin özlemini çektiği dürüst, ahlaklı ve hizmet odaklı bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacaklardır. Mevcut siyasetin kısır döngüsü içerisinde sorunlarının çözümünü bekleyen vatandaşlarımıza #BuSeferHÜDAPAR diyerek partimizin liyakat sahibi kadrolarına il ve ilçelerini yönetme yetkisini vermeleri çağrısında bulunuyoruz.

Son olarak 31 Mart Yerel Seçimleri için Başta Genel Merkezimize, İl ve İlçe Teşkilatlarımıza müracaat ederek partimiz logosu altında aday olmak isteğini belirten tüm vatandaşımıza şükranlarımızı sunuyor, seçimlerin huzur ve sükûnet içerisinde tamamlanmasını temenni ediyoruz.

 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir