• DOLAR 32.504
  • EURO 34.783
  • ALTIN 2499.528
  • ...
Barış merasiminde konuşan Dinç: Kardeşliğe ve barışa ihtiyacımız var!"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesine bağlı Kavaklıbağ (Karanas) Mahallesi'nde ikamet eden Kurt ve Çevik aileleri arasında 1 yıl önce yaşanan husumet, bölgedeki kanaat önderleri ve çevre köylerdeki vatandaşların arabuluculuğu sonucu barışla sonuçlanırken, düzenlenen merasime HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç ve heyeti de katıldı.

Sulh merasiminde katılımcılara hitap eden Dinç, husumetin sulhla çözülmesinin bölgede barış ve dayanışmanın her iki tarafa da huzur getireceğini vurguladı.

"Kardeşliğe ve barışa ihtiyacımız var!"

Dinç, geçen yıl başlayan husumetin sona ermesi, kardeşçe yaşamanın birlik ve beraberlik için önemli bir adım olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Rabbim kardeşliğimizi arttırsın. Barışımızı ve huzurumuzu arttırsın. Çünkü biz, yaşamın sadece bu hayattan ibaret olmadığına inanıyoruz. Rabbimiz Fussilet Suresi'nde şöyle buyuruyor; 'İyilikle kötülük bir olmaz. Sen (kötülüğü) en güzel olan davranışla sav; o zaman bir de göreceksin ki seninle aranızda düşmanlık bulunan kimse kesinlikle sıcak bir dost oluvermiş.' Kini ve nefreti bayraklaştırmak hem dünyada hem de ahirette bize zarar verir. Rabbimizin bize emrettiği gibi kardeşlik ve barış yolunu tutalım. Barışa yaklaştığımız zaman, göreceğiz ki bize huzur gelecektir."

Barış merasimine; HÜDA PAR Milletvekili ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, HÜDA PAR Sur İlçe Başkanı Veysi Barçe, Molla Muhammed Tayyip Elçi, kanaat önderleri ve çevre köy halkı katıldı.

Yapılan duanın ardından aileler birbirleri ile sarılarak barıştı. Gerçekleştirilen barış organizasyonu, verilen yemeğin ardından son buldu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir