• DOLAR 32.286
  • EURO 34.434
  • ALTIN 2447.627
  • ...
Hizbullah, Golan'daki işgal kışlasını onlarca füze ile vurdu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mehmet Bozdaş

Hizbullah, gün içerisindeki operasyona ilişkin yaptığı bilgilendirmede, işgal altındaki Golan Tepeleri'ndeki işgal ordusunun "Kila" kışlasını onlarca Katyuşa" füzesiyle hedef aldıklarını duyurdu.

Hizbullah, bu operasyonun Gazze Şeridi'ndeki kararlı Filistin halkına ve onların direnişine destek amacıyla yapıldığı kaydetti.

Böylece, 8 Ekim'de Lübnan-Filistin sınırında çatışmaların başlamasından bu yana Hizbullah, ilk kez işgalin "Kila" kışlasını hedef almış oldu.

Lübnan kaynakları, kışlanın Lübnan sınırına 15 kilometre uzaklıkta olduğuna dikkat çekti.

İşgal medyası ise Golan'ın kuzeyindeki askeri üssü hedef alan operasyonda yaklaşık 40 füzenin fırlatıldığını bildirdi. İşgal medyası ayrıca Lübnan'dan Kiryat Şmona yerleşimi ve çevresine en az 60 roket atıldığı da belirtilerek, "Lübnan'dan son roket yağmurunun 2006'dan bu yana görülmediği" vurgulandı.

Bu arada Hizbullah, Muhammed Ali Fayyad ile Hasan Hüseyin Halife Ammar'ı isimli 2 mücahidin de "Kudüs Yolunda" şehit olduğunu duyurdu.

Gün içinde Hizbullah , işgal altındaki Lübnan Şeba Çiftlikleri'ndeki "Zabdin" bölgesini ve "Malikiyah" ve "Byad Blida" bölgelerini füzelerle doğrudan vurarak hedef aldığını açıklamıştı.

Direniş ayrıca işgal altındaki Lübnan Şebaa Çiftlikleri'ndeki “Ramta” mevkisi civarındaki, “Malikiyah” mevkisi ve “Duviv” kışlası civarındaki casusluk ekipmanlarını da hedef alarak doğrudan isabet elde ettiğini bildirdi.

Hizbullah, El Bağdadi sahasında bir Merkava tankını hedef aldığını ve bunun da tankın imhasına yol açtığını duyurdu.

Öte yandan Hizbullah operasyonlarına karşılık işgal rejimi de Lübnan topraklarına saldırılarını sürdürdü. 

 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir