• DOLAR 5.745
  • EURO 6.353
  • ALTIN 270.97
  • ...

Sen gel onca köprü, yol, viyadük yap, boğazın altından üstünden iki kıtayı birleştir ama, o yolları, o köprüleri MHP dolmuşuyla dolaş. FETÖ dolmuşundan son anda atlayarak hasarlı da olsa kendini kurtaran iktidarının yolda otostop yaparken ilk duran MHP dolmuşuna kapağı atması,  The End tuzağının bidayetinden başka bir şey değildir.

Yüzde 51`giden her yol mubahtır (!) Yüzde 51`e götüren her şoför Formula 1 pilotudur(!) türünden anlayışlarla 2019`a hazırlanmak, kısa vadede getirisi olan bir durum gibi görünse de ilerisi için tehlikelerle dolu bir tuzak tarlasıdır.

Milli İttifak adıyla bir araya gelmek, topluma ya bizdensiniz ya da vatan hainisiniz gibi bir mesaj veriyor. Bu mantığa göre, AK Parti ve MHP ittifakının dışında kalan her yapı, her siyasi hareket ya birlerinin uşağıdır ya da vatan haini veya FETÖ`cüdür.

OHAL`in de destek ve motivasyonuyla dayatılan bu mantık, toplumu kutuplaşmaya ve bölünmeye sürüklemektedir. Bu durum, takip edebildiğim kadarıyla harici gündemler oluşturulmak suretiyle kanıksatıla kanıksatıla AK Parti`ye tatlı tatlı dayatılmış durumda. Yani burada AK Parti üzerinden Türkiye`ye kurulan büyük bir tuzak söz konusu.

AK Parti açısından bakıldığında MHP`den gelecek olandan daha fazla oranda bir seçmen kitlesini kaybetme durumu gerçekleşebilir.

MHP ile yapılacak bir ittifak karşılıklı olarak trol ordularının harekete geçmesine ve ırkçı söylemlerin yaygınlaşmasına sebebiyet verecektir. Çünkü kraldan çok kralcıların olduğu bir grup ile karşı karşıyayız. Erdoğan`ın gözüne girmek için MHP`nin kullandığı argümanları daha da katmerli bir şekilde kullanacak binlerce kişi sinmiş bekliyor.

Bu ittifakın sonu söylemsel bazda doksanların sloganlarıyla süslenerek Türk milliyetçiliğini yükseltirken Kürt Halkı ile duygusal ve fiziki kopmalara sebebiyet verecektir. AK Parti`nin Kürt seçmeni kaybetmesi onu yüzde 51 hedefinden uzak tutacaktır. Yani anlayacağınız Osmaniye`ye pirince giderken Diyarbakır Karpuzundan olabilirler.

Adeta Kürt Halkı`nı HDP üzerinden PKK`nın saflarına itmek için kurgulanmış bir senaryonun startı verilmiş gibi. Çukur siyaseti sebebiyle PKK`nın kaybettiği prestij ve tabanın ikamesi için böylesi bir ittifaktan daha ideal bir şey olamazdı.

Bu ittifakı kim kurguladıysa belli ki, FETÖ  ile gerçekleştiremediği planı AK Parti-MHP ittifakı ve doğuracağı sonuçlar üzerinden yeniden kurgulamak istiyor. Maalesef 50+1 uğruna AK Parti bu tuzağa düşmüş durumda. Belli ki AK Parti, FETÖ  ile yaşadığı çalkantılı ilişkiden ders çıkarmamış.

Şu an MHP ile yaşanan ilişkiler, FETÖ ile yaşanan al takke ver külah dönemini andırıyor.

Ne diyelim Allah akıl fikir versin…

 

 

Yazarın Diğer Yazıları