• DOLAR 8.527
  • EURO 10.06
  • ALTIN 481.294
  • ...

Siyonist İsrail, adım adım Kudüs`ü işgal ediyor. Mescidi Aksa`ya yönelik yasaklar, israil`in cüretkâr oluşunu ve ümmettin acizliğini bir kez daha ortaya koydu.

1947 işgalinden bu yana ilk kez geçen haftalarda Cuma namazı kılınmadı. İsrail`in cüretkâr tavrı İslam ümmetinin düştüğü ihtilaf ve parçalanmışlıktan kaynaklanıyor. Özellikle Katar`a uygulanan Suudi ve Arap ittifakının ambargosu zaten pek sesi çıkmayan Arap dünyasını tamamen sessizliğe gömdü. Katar olayı Kudüs olayından bağımsız değildir. Siyonizm`in geçmişten bu yana uyguladığı parçala ve yut taktiğinin devamı ve zirvesidir. İsrail`e karşı tek güç halinde direnen Hamas ve İslami direniş hareketleri yalnız başına Kudüs`ü ve Filistin`i savunuyorlar. Ümmetin parçalanmışlığı; Mezhep ve meşrep hastalığı ümmetin içinden çıkamadığı bir ur haline gelmiştir. Batı`nın bizden öğrendiği İlmi ve bilimi bugün onlardan alır olduk. Sözüm ona bazı alimler yıllarca kibrit çöpü gibi basit şeyleri tartışarak İslam ümmetini içinden çıkılmaz yangınlara sürüklediler. ‘`Tavuk mu Yumurta`dan yoksa Yumurta mı Tavuk`tan çıkar`` misali boş şeylerle iştigal ederek küfrün hegemonyasına istemeden de olsa destek olmuş oldular. Bugün tablo ortada…

Müslümanlar Batı`nın içimize soktuğu fitnelerle Müslüman Müslüman`ı katletti. Bugün olduğu gibi… Sözüm ona IŞİD gibi İslami bir mücadele yürüttüklerini iddia eden silahlı yapıların bırakın israil`e bir Kurşun atmayı aleyhlerinde bir söz dahi sarf etmemektedirler. İngiliz ve batı güdümlü böylesi defacto yapılar İslam ümmetinin kalbine hançer gibi saplanmıştır. Biz O hançerin yarasıyla meşgulken İsrail saman altından su götürmektedir. Adım adım işgal edilen Filistin toprakları ve şimdi de Mescidi Aksa`nın ibadete kapatılması bizi harekete geçirmiyorsa İMANIMIZI SORGULAMAK ZORUNDAYIZ. İsrail`i protesto etkinliklerinde kendi düşüncesinde olmayan İslami yapıların katılmasını bahane ederek onlarla birlikte görünmek istemediğini söyleyen bazı sözde yazar, çizer ve kanat önderleri nefsi heva ve heveslerinin peşinden koşmaktadırlar. Bir gazetecinin Şimon Peres`e Müslümanlar saldırırsa ne yapacaksınız sorusuna Peres: Kur`an`ın anlattığı Müslümanlar gelsin o zaman düşünürüz cevabı ne kadar manidar değil mi? Utanç tablosu! Demek ki Kur`an`ın tarif ettiği müminlerden olamamışız ki bugün ümmet gaflet uykusunda! Mescidi Aksa için birleş(e)meyen ümmet ne zaman ve ne için birleşecek? Mescidi Aksa`da mücadele eden Müslümanlara Hristiyan Rahipleri bile destek verirken biz kalkıp Hristiyanlar destek verdiği için onlarla birlikte görünmek istemiyoruz mu demeliyiz? El insaf!

Sözün hülasası; İslami yapılar birbiriyle oturup birlik olamadılar/ol(a)mayacaklar. Tarihte örnekleri çoktur. Ama o yapıların içinde Müslüman kardeşinin mezhep, meşrep, Irkına bakmaksızın hepsinin tek yürek olmasını sadece ve sadece hedefine küffarı yerleştiren, vahdeti savunan Selahaddin`in ruhuna ve aşkına sahip bilinçli, içi yanan dertli İslami yapılar vardır. Yıllarca uğraşmalarına rağmen bir türlü ümmeti bir araya getirememenin verdiği hüzünle ama yolundan bir adım olsun taviz vermeden, fitnelere aldırmadan hakkın istikameti doğrultusunda mücadele edenler vardır ve var oldukça asla ümitsizliğe düşmeyeceğiz. Çünkü şuna inanıyoruz ki Selahaddin gibi biri çıkacaksa işte böyle bir bilince sahip İslami bir cemaat içerisinden çıkacaktır. Bir Selahaddin çıkacak ve tümünü peşinden sürükleyecektir. Selahaddin-i Eyyubi gibi hedefimize Kudüs`ü yerleştirirsek o zaman bak gör ne güzel bir inkılap olur, bir bahar doğar dünyaya!..

3 Siyonist`i öldürüp şehid edilen Ömer`in son twitinde ‘`Selahaddin bekleme. Sen Selahaddin ol`` yazdığı gibi birer Selahaddin olmalıyız. Yazdığı twitiyle ve kanıyla Selahaddin olduğunu ispat eden Şehid`e ve tüm şehitlerimize selam olsun. Yüreğimiz Kudüs için Aksa için atmalı, yanmalı, dert etmeli, dua etmeli ve çok çalışmalıyız! Ümmetin feraha ulaşacağı ve Mescidi Aksa`da hep beraber namaz kılacağımız O zafer gününün gelmesi dileğiyle Haydi Selahaddin olmaya…