• DOLAR 8.52
  • EURO 10.05
  • ALTIN 481.24
  • ...

HÜDA PAR kurulduğu günden bu yana halkın fayda ve maslahatına uygun gördüğü işlerde olumlu hareket ettiği görülmektedir. Referandumda da aynı tutumu gösterecek mi?

Hür Dava Partisi tüzüğünde amacını şöyle açıklıyor:

Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde içi boşaltılmış olan ve aslında bizi biz yapan insanî ve İslami değerleri yeniden ihya etmek ve yaşanılır kılmak,

Toplumu sisteme değil, sistemi toplumun inanç değerleriyle uyumlu hale getirmek,

İnanç ve ibadet hürriyetinin önündeki engelleri kaldırmak,

İnsani temel hak ve hürriyetlerin gerçek anlamda tanınmasını sağlamak,

Kürt meselesinin adalet temelinde çözümünü sağlamak,

Adil, bağımsız ve tarafsız bir yargının oluşumunu sağlamak,

Can, mal, din, akıl ve nesil emniyetini sağlamak,

Ahlaki yozlaşmaya dur demek,

Toplumun temel değerlerini siyasete taşımak ve hâkim kılmak,

Toplumun huzur ve barışını sağlamak,

Sosyal adaleti sağlamak,

Dış ilişkilerin mihverine adaleti yerleştirmek, mazlum ve mustazaf halklarla dayanışmayı sağlamak...

İslami ve insan merkezli maddelerin hayata geçirilmesi için mücadele yürüten HÜDA PAR, maddelere bağlı kaldığını icraatlarıyla gösteriyor ve göstermeye devam edecek gibi görünüyor.

Partinin gayesi Allah'ın rızasını kazanmak ve Allah'ın istediği İslami yönetimi tesis etmeye dönük çalışmaktır. Her ne kadar muhalefet partisi olmasına rağmen yapıcı ve olumlu bir siyaset yürüttüğü görülmektedir.

Mevcut iktidarın halkın faydasına yaptıkları çalışmaları müspet görüp EVET demekte ve katkı sağlamaktadır. Yanlış gördüklerine ise yanlış dediği genelde yaptığı haftalık değerlendirmelerle kamuoyu ile paylaştığı ve bu değerlendirmede kıstas oldukları ölçünün İslami ve insani çerçeve olduğu görülmektedir.

Sadece siyaset olsun, millet bizi pazarda görsün gibi bir anlayışın olmadığı bilakis halkının menfaatlerini öncelediği birçok seçim ve olayda müşahede edildi.

Bazı partilerin sadece muhalefet olsun diye Kara'ya Ak deme yerine Kara'nın siyah olduğu 2 kere 2 dört eder katiyetinde bilip ve milleti için beyaz 1 sayfanın mücadelesini veren gerçekçi bir siyaset yürüttükleri bilinmektedir.

Daha önceki seçimlerdeki açıklamaları ve tutumlarıyla halkın menfaatinin kendi partilerinin menfaatinden üstün tuttukları gün gibi aşikârdır şüphesiz!

15 Temmuz Fetö darbesine karşı aldıkları tutum takdire şayan ve rüştünü ispatlamış bir hareket olduğunu gösteriyor.

Bilindiği üzere önümüzdeki aylarda gerçekleşecek referandumla ilgili HÜDA PAR kendi yetkili organları ve tabanıyla yaptıkları istişarenin sonucunda referandumdaki tutum ve kararlarını 15 Şubat Çarşamba günü Ankara`da açıklayacaklarını duyurdular.

Herkesin merakla beklediği kararın rengi ne olursa olsun "işittik ve itaat ettik" anlayışıyla yetişen tabanı ve üyeleri verilecek karara itaat edeceklerini HÜR EKİP Sosyal medya Platformu'nun twitterda başlattığı #HÜDAPARNeDeseO etiketiyle bağlılıklarını ilan ettiler. Etiketin saatlerce TT'de kalması ve 1.sıraya yükselip uzun süre gündemde kalması partinin kararının kamuoyunda merak edildiğini gösterdi ve aynı zamanda birçok kesimin hashtaga yazdığı görüldü. HÜDA PAR'ın birçok konuda kilit rol oynadığı kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu seçimde olduğu gibi...

HÜDA PAR'ın kararına gelince ...

Yukarda geçen maddeler dikkatli irdelenirse HÜDA PAR'ın referandumdaki tutumu az çok tahmin edilebilecek. Günübirlik siyaseti dışlayan bir anlayışa sahip olduğu, parti davası olmadığı ve İslami, insani bir geleceğe yatırım yapan bir dava partisi olduğu görülecek ve anlaşılacaktır.

HÜDA PAR'ın kararı ne olursa olsun hayırlı olacağını düşünüyoruz. Çünkü istişare ile alınan kararlarda hayır olduğunu ve istişareyi merkezine yerleştiren bir hareketin başarı oranının yüksek olduğu tarihten okuduğumuz ve yaşadığımız tecrübelerle sabittir.

Milletimiz, ülkemiz ve ümmetimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Görelim Mevlam neyler, Neylerse güzel eyler.