CHP'nin HDP Aşkı Nerden Geliyor?

Geçtiğimiz günlerde Chp ve Hdp Kartal Meydanı'nda saat 15:00'de ortak bir miting düzenleyeceklerini duyurmuşlardı. Mitingin konusu PKK ve FETÖ operasyonlarıydı. 
 
Bilindiği üzere Chp, Kemalist bir düşüncenin ürünüdür. Hdp ise marksist ve Leninist düşünce temelinde sosyalizmi savunan Pkk'nin bilmem kaçıncı partisidir. İki partinin de düşüncede farklı olmadığı yaptıkları icraatlardan anlaşılıyor. Biri Cumhuriyetin kurucusunun kurduğu ve kurulduktan hemen sonra halkın dinine savaş açıp harf inkılabıyla halkı bir gecede cahil bir toplum haline getiren, camileri ahıra çeviren, halkın dinine savaş açan, alimleri darağacında asan ve hatta ülkenin başbakan'ını idam eden darbeci zihniyetin ilham aldığı Kemalizm'in partisi olan Chp!
 
Öte taraftan kurulduğu günden bu yana Kürt halkına katmerli acılar yaşatan, halkın örf ve geleneklerini bozan, yozlaştıran, ahlaksızlığı yaygınlaştıran, Camileri basıp Müslümanları katleden, ‘'Buranın horozu benim'' anlayışıyla farklı fikir ve düşüncedeki oluşumlara baskı uygulamaya çalışan, Marksist ideolojisini halka empoze etmeye çalışan, misyonerlerin Hristiyanlaştırma projelerine ön ayak olan, kendi düşüncesinde olmayanlara hayat hakkı tanımayan, dini değerlere sahip çıkan İslami STK'ların faaliyetlerine engel olmaya çalışan, Lgbti gibi isimler adı altında Hz. Lut kavminin işlemiş olduğu melaneti toplumda yaymaya çalışan, fuhuş ve uyuşturucu ticaretiyle ayyaşlığı ve ahlaksızlığı yaymaya çalışan, Allah'ın dinine savaş açan ve kendi halkını katleden zihniyetin partisi Hdp!
 
Biri Türk diğeri Kürt; Yaptığı faaliyetlere bakılınca ikisinin birbirinden farklı olmadığı ve ruh ikizleri oldukları anlaşılıyor. Irk ve milliyetin dışında birbirinden hiçbir farkları yok. Evet… Küfür tek millettir ve onlar birbirlerinin velileridirler. Onların temel buluşma noktası İslam'a düşmanlıkta birdirler; isimleri, logoları, sloganları, liderleri farklı olsa da…Çünkü görevleri farklı!
 
Son olarak HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla CHP tepki göstermiş kralcıdan daha çok kralcı kesilmişti. Chp aşkını ilan etmişti. Malumun ilanı… Ve son olarak 20 Kasım'da beraber yaptıkları mitingin ilk dakikalarında hemen çekilme kararı aldı. 
 
Yapılan açıklamada miting alanında gerginlik olmaması açısından HDP'lilerin miting alanına Pkk sempazitanlığını içeren hiçbir bayrak, afiş ve benzeri materyalin getirilmemesiydi ancak miting alanının kalabalıklaştığı dakikalarda miting alanına gelen HDPlilerin bayraklarıyla geldiği ve Pkk lehinde sloganlar attığı görüldü denilmiş. Biz de inandık. 
 
Miting öncesi twitterda gösterilen yoğun tepki ve kamuoyunun tepkisi üzerine bu olayın kendilerine patlayacağını anlayan Kılıçdaroğlu derhal kurmaylarını toplayarak CHP'nin ortak mitingden vazgeçtiğini duyurdu. Mitingin başlamasına sayılı dakikalar kala CHPliler miting alanından çekilmeye başladı. Chp'nin Hdp'ye olan aşkının sona erdiğini sanmayalım. Bu sevda bitmez!
 
Arkasındaki güçler Chp'nin Hdp'ye kurban edilmemesini mi istedi? Hdp kan kaybetmişti. Chp'nin yapacağı çok işler vardı. Henüz pili bitmemişti. Chp'nin de gitmesi demek Türkiye'deki şubelerini kapatmak demekti. Oyunları ve planları günü birlik olmayan küresel güçler 5-10-15 yıl ötesinin hesabını yapıyorlar. Lakin son birkaç yıldır planladıkları ABCD ve alfabetik harflerin çoğunu uyguladılar ve bozulan planları üstüne yeni planlar eklemek zorunda kaldılar/kalıyorlar. Hesap tutmaz olmuştu. Çünkü ALLAH dilemedikçe ve izin vermedikçe yaprak dahi kımıldamaz.
 
'' İnananlar, Allah yolunda savaşırlar, İnkâr edenler, Şeytan yolunda savaşırlar. Savaşın Şeytan'ın dostlarıyla ve şüphe yok ki Şeytan'ın hîlesi zayıftır.'' ayetinin bizlere ne demek istediği gayet iyi anlaşılıyor. 
 
Bediüzzaman hazretlerinin dediği gibi ‘'Evet, kuvvet haktadır ve ihlâstadır. Haksızlar dahi, haksızlıkları içinde gösterdikleri ihlâs ve samimiyet yüzünden kuvvet kazanıyorlar.'' Bütün kuvvetinizi ihlâsta ve hakta (Herşeyi hakkıyla yaratan, varlığı hak olan ve her hakkın sahibi olan Allah'da) bilmelisiniz.
 
Bize düşen ‘'işittik ve itaat ettik'' ve “İhtilâfa düşmeyin; sonra cesaretiniz kırılır, kuvvetiniz elden gider.” ayetlerini kendimize rehber edinmektir ki şeytanın askerlerinin ittifakları zir u zeber olsun. 
 
Ramazan Selimoğlu
Görüş ve Önerileriniz için...


Yorumlar Yükleniyor..