İYİ Kİ VARSIN HÜR EKİP

Sosyal medyada yaptığı güzel çalışmalarla adını duyuran HÜR EKİP Sosyal medya Platformu hayırlı bir işe daha vesile oldu. 
 
Bilindiği üzere 24 Yıldır zindanlarda tutulan 28 Şubat mağdurlarından Hüseyin Akbalık kanser hastalığına yakalandığı ve buna rağmen tahliye edilmediği ve hastanede tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine kavuştu. HÜR EKİP, Sosyal medyada #ZindanŞehidiHüseyinAkbalık etiketiyle twitterda açtığı hashtag çalışması gündemin ilk sırasına yerleşerek kamuoyundan büyük bir destek almıştı. Ardından diğer gün başlattığı #HastaMağdurlaraTahliye başlıklı etiketle zindanda bulunan hasta Yusufilerin mağduriyetlerine dikkat çekmiş, insani ve adil bir çağrıda bulunarak hasta mahkumların serbest bırakılmasını dile getiren çağrılar yapmış ve twitterda bu konuda binlerce destek twitleri atılarak gündemin 3.sırasına yükselmişti.
 
Hasta Yusufilerden Musa Özer, M.Cahit Durmaz, Murat Kaya ve daha nice mağdurların zindanlarda vefat ettiklerini ve son olarak Hüseyin Akbalık'ın şehadetinin gündeme getirildiği çalışmada 12 yıldır zindanda bulunan 28 Şubat mağduru Metin Kaplan hocayı da gündeme getiren HÜR EKİP, Yasin Demir ve Ahmet Arslan gibi bir çok mağdurun cezaevinde hastalandığı ve tahliye edilmelerinin gerektiğini gündeme taşıyarak bir kaç gün içinde Metin Kaplan hoca tahliye edilmesine vesile oldu. Darısı diğer hasta mağdurların ve tüm Yusufilerin başına...
 
HÜR EKİP kurulduğundan bugüne mazlumun, mağdurun sesi olmaya devam ediyor. İhya Der dosyası tahliyesi, Şırnak'ta uygulanan 9 aylık sokağa çıkma yasağının kaldırılması ve buna benzer bir çok konuda yaptığı çağrılarla mağduriyetlerin giderilmesi noktasında katkı sunduğu ve katkı sunmaya devam edeceği görülen HÜR EKİP Sosyal medya Platformununu yaptığı çalışmalardan dolayı takdir ediyoruz.
 
Buradan anlaşılacağı üzere yapılan faydalı ve güzel çalışmaların semeresi; bize müslümanların İslami medyaya sahip olması ve sosyal medyada da varolması gerektiğinin önemini gösteriyor.
 
Bizlere kara beyaz, beyazı kara gösteren Batı ve sol düşüncelere karşı beyazı tüm berraklığıyla ve güzelliğiyle, kara'yı tüm siyah noktalarına kadar gösteren hakikatı anlatan Kur'an ve sünnete ittiba edip ümmet şuuruyla yalnız kendi camiasının müntesiplerini düşünen değil ümmetin mazlumlarının acılarına, sevinçlerine ortak olmayı kendisine şiar edinen halkının menfaatlerini kendi menfaatlerinden üstün tutan bir anlayışa sahip olan ve bozucu, yıkıcı değil aksine yapıcı muhalefetiyle hareket eden HÜDA PAR'ın anlayışını, çizgisini ilkeli ve seviyeli duruşuyla sosyal medyaya taşıyan, aksettiren Sosyal medya platformu HÜR EKİP'e yaptığı çalışmalardan dolayı şükranlarımızı sunuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
 
Acılarımızın, sevinçlerimizin, mağduriyetlerimizin sesi olma adına hareket eden HÜR EKİP'e bir kez daha teşekkür ediyoruz. 
 
"BEN"liği bir tarafa bırakıp "BİZ" olmayı gaye edinlere selam olsun.
 
İyi ki varsın Teşekkürler HÜR EKİP...
 
Ramazan Selimoğlu
Görüş ve Önerileriniz için...


Yorumlar Yükleniyor..