Şehadetin Mübarek Olsun Hüseyin Abi!

Bugün haberi okuduğumda yüreğimden bir parça daha koptuğunu hissettim. Evet bir can daha Hakk'a yürüdü. Tertemiz, masum bir ruh daha Rabbine kavuştu.
 
İslami kimliğinden dolayı 24 yıldır cezaevinde tutulan ve geçirdiği beyin tümörü ameliyatının ardından tedavisine dışarıda devam edilen Hüseyin Akbalık, Mardin'in Nusaybin ilçesine bağlı Duruca köyünde bulunan evinde bu sabah saatlerinde vefat etti. Rabbimiz onu şehid olarak kabul etsin!
 
Şehitlerle Yusufiler bir elmanın yarısı gibidirler. Hayatlarını İslam'a adayan bu yiğitler yıllarını zindanlarda, muhaceratlarda; evlerinden, eşlerinden ve çocuklarından uzak bir şekilde geçirdiler ama davalarından asla taviz vermediler. Hüseyin Ağabey gibi... Hüseyin ağabey İslami kimliğinden dolayı yıllardır zindanlarda ve yakalandığı kanser hastalığından dolayı tedavi oluyordu ama yine mahkumdu. O'nun şehadetini duyunca Murat aklıma geldi hani yıllarca muhacerat hayatı yaşayan ve tutulduğu zindanda yakalandığı hastalıktan dolayı Rabbine yürüyen Murat Kaya gibi...
 
Her biri bir yıldız gibi olan bu mübarek şahsiyetler, Rablerine verdikleri sözü yerine getirerek Hakk'ın rahmetine kavuşarak dünyanın köhnemiş adaletinden, çile dolu hayattan, zalimin zulmünden kurtulup ebedi cennetin yolcuları oldular. Ne mutlu sizlere ki imtihanı kazandınız.
 
Ne mutlu ki İlahi davasına gönül verenlere...
 
Ne mutlu ki Rabbim yalnız Allah'tır dediği için imtihana tabi tutulanlara...
 
Ne mutlu ki bu yolda çekilen çileler kutsaldır diyenlere...
 
Ne mutlu ki Allah için candan, maldan ve yardan vazgeçenlere...
 
Ne mutlu ki Rabbimden gelen başım üstüne deyip külli kadere teslim olanlara...
 
Ne mutlu ki canımız, malımız, evladımız Allah'a kurban olsun diyenlere...
 
Ne mutlu ki dünya hayatından vazgeçip ahirete isterim diyen Yusufilere...
 
Ne mutlu ki herşeyinden vazgeçip fenafi'l cemaat olanlara...
 
Selam olsun fenafilAllah olan tüm muvahhidlere, Yusufilere ve şehitlere...
 
Bugün bir şehid (inşaallah) daha verdik Ya Rab! Şahidiz ki o senin uğruna, yalnız senin rızanı kazanma adına hayatını verdi. Efendimiz buyurdu ki: "Şehadeti isteyen yatağında dahi ölürse Şehittir"
O hayatının gençliğinin en güzel günlerini Hz. Yusuf gibi zindanlarda geçirdi ve ömrünün sonlarında ise Hz.Eyüp gibi büyük bir hastalığa yakalanıp Rabbine kavuştu. Hüseyin ağabeyinin şehadetine şahidiz Ya Rab!
 
Şehadetini kabul eyle Ya İlahi!
 
Şehadetin mübarek olsun Hüseyin Ağabey!
 
Selamımızı ilet efendimize, Peygamberlere, sahabelere, şehitlere, Rehbere ve tüm salihlere...
 
Bıraktığınız bu kutlu yolda şehitlerle yoluna devam edecek olan bu kutlu kervanın üzerinden bereket hiçbir zaman eksik olmayacaktır inşaallah! 
 
...
Fetö mağduru Yusufilerin daha kaç tanesi böyle gidecek. Mağdur olan bu Yusufilere zindanın kapılarını açın ve bu ağır vebaldan kurtulun.
 
Hüseyin ağabeyinin şehadetini tebrik eder "Allah yolunda öldürülenleri ölü sanma. Onlar diridir ve Rableri katında rızıklanırlar." ayetinin müjdesiyle teskin oluyoruz.
 
Hüseyin ağabeyin şehadetini tebrik eder,  ailesine ve camiamıza sabırlar dilerim.
 
Yolun açık olsun Ey Şehid! 
 
 
Görüş ve Önerileriniz için...


Yorumlar Yükleniyor..