HDP'ye Operasyonun sesi Washington ve Brüksel'den Çıktı!

İfadeye çağrılan HDP'li M.Vekilleri ifadeye gelmedikleri gerekçesiyle ifadeleri alınmak üzere gözaltına alındı. Teker teker mahkemeye çıkarılıp Demirtaş ve Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu bir çok HDP'li M.Vekili tutuklandı.
 
Demirtaş'ın fezlekelerinde, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "örgüt adına suç işlemek" 6-8 Ekim olaylarıyla alakalı suçları işlediği yer alıyordu.
Bilindiği üzere Demirtaş'ın Her yer Kobane olacak şeklindeki ifadelerle hakı sokağa çağırmış ve vahşi çeteler yamyamlar gibi sokaklara salındı ve o olaylarda onlarca kişi can vermişti. 
 
HDP'li M.Vekilleri geçmişten bu yana milletten aldığı yetkilerle dokunulmazlık zırhıyla rahatlıkla eylem çağrıları yapıyorlar, sokakları savaş alanlarına çevirip insanların ölümlerine sebep olmalarına rağmen onlara yönelik hiç bir yasal işlem yapılmıyordu. Halk'tan aldıkları yetkiyle dağdaki bir gerilla gibi hareket ediyorlardı. Halkın oylarıyla (%50'si çalıntı ve baskı) halkını katlettiren bir zihniyete nasıl olur da meclis çatısı altında siyaset yapmalarına izin veriliyordu. 
Gerek ülke içinde Pkk'ye ve gerekse Suriye'de Pyd/Ypg'ye operasyon yapan Türkiye'nin Pkk'nin siyasi ayağına dokunmaması bir çelişkiydi.
26.08.2016 'tarihli "Uzaklara Bakma HDPkk Yanıbaşınızda Meclis'te" başlıklı yazımda konuyla alakalı bunun çelişki olduğunu ve mücadelenin bu şekilde yetersiz olacağını yazmıştım. http://www.dogruhaber.com.tr/yazar/ramazan-selimoglu/6262-uzaklara-bakma-hdpkk-yani-basinda-mecliste/ 
 
Peki şu ana kadar neden dokunulmuyordu? Figen Yüksekdağ'ın "Sırtımızı Ypg'ye yaslamışız" dediği ifade doğrudur aslında! Sırtlarını Ypg/Pkk'nin arkasındaki güce dayamışlardı. Yıllarca Pkk'yi istedikleri gibi istedikleri yerde truva atı gibi kullanan küresel güçlerin Türkiye üzerindeki baskısı onları dokunulmaz kılmıştı ta ki 4 Kasım gecesine kadar ki gözaltı haberiyle şok geçiren AB ve ABD'den isyan sesleri yükseldi. AB o gün büyükelçilerine acil olarak Ankara'da toplanma kararı aldırdı. ABD ise derin bir acı ve üzüntü duyuyoruz açıklamasında bulunuyordu. 
 
İtirazlarda; Seçimle gelene dokunulmaz(mış) v.s...
Seçilmiş olmak suç işlemeyi meşrulaştırmaz. Milletin vekili misin? ABD/AB'nin vekili mi? Yoksa dağdaki gorillerin vekili mi?
 
Gözaltıların sabahında bombalı araç Diyarbakır'da halkın arasında infilak ettirilerek 11 canın ölümüne ve yüzlerce yaralıya mal oldu. Gözaltılara ve tutuklamalara tepki gösterilmesini isteyen HDP'ye halk'tan da destek gelmedi. Halk, Pkk'nin hendek siyasetiyle yaşatılan acılardan ders çıkarmıştı. HDP iflasın eşiğine gelmenin hüznünü yaşıyordu. Ölenlerin çoğunun siviller olması siyasi alanda sıkışan HDP'yi zora sokunca IŞİD devreye girdi ve bombalı saldırıyı üstlendi. Pkk'yi savunan dış güçler özellikle İngiliz medyası patlamayı IŞİD üstlendi ve yaptı haberlerini servis etmeye başladı. Ülke içinde ise sesi kısılan HDPkk'nin M.Vekilleri yerine CHP devreye sokuldu ve bu bir darbedir şeklindeki ifadelerle gözaltı ve tutuklamalara en üst perdeden tepki göstermeye başladılar. Senaryo aynıydı. Pkk siviller arasında bomba patlatınca IŞİD üstleniyor, Resmi kurum, şahıs ve kuruluşlara yapılan saldırıları Pkk üstleniyordu her zamanki gibi... Çünkü Pkk savaş hukukuna riayet(!) ediyordu. Halkına kurşun sıkmaz sadece kolluk kuvvetlerine(!) saldırılar gerçekleştiriyordu.
Gören Pkk'yi sütten çıkmış ak kaşık zannedecek. Pkk'yi direnişçi göstermeye çalışanlar bu milleti ahmak ve aptal zannediyorlar(dı). Pkk halkçı IŞİD ise insanlık düşmanı! Pkk dinsiz ama halk'tan yana IŞİD ise İslamcı ama insanlık düşmanı öyle mi? İslam = İnsanlık düşmanı algısıyla dünyaya yön veriyorlar. İki örgütü kendi çıkarları için kullanan şer güçler, IŞİD üzerinden İslam'ı vahşi bir din olarak dünyaya servis ederek müslümanları terörist ve katil göstermeye devam ediyorlar.
 
Aynı merkezden emir alan ve "Küfür tek millettir" ayetinin tezahür ettiği CHP'nin tepkisini ise yadırgamadık doğrusu...
Kimlerin kimlerle dans ettiği ve geçmişten bugüne yapmış oldukları icraatlardan anlaşılmıyor mu?
Yani anlayacağınız HDPkk irtifa kaybedince can simidi olarak Işid ve Chp devreye sokuldu.
 
Ülke içinde HDP'liler yakalanıyor; Ses,  Washington ve Brüksel'den çıkıyor. Şehirlerde bombalar patlatılıyor; Ses, ümmetin mazlumlarının acıyan ve kanayan sinelerinden çıkıyor. 
 
Dost ve düşman iyi tanınmalı ve Müslüman mahallesinde Salyangoz satılmasına asla izin verilmemeli!
 
Konunun başına dönersek Selahattin Demirtaş cezaevinde nihayet! Yasin Börü ve arkadaşlarını katlettiren Demirtaş'a gereken cezanın verilmesi Adaletin tecellisi adına önemlidir. Aksi takdirde sembolik cezalarla "sadece biraz terbiye edelim" düşüncesiyle hareket edilirse Mahkeme-i Kübrâ'daki vebali kimse kaldıramaz. O nazik civanların hesabı Allah'a verilemez!
 
"Müslüman aynı delikten iki defa ısırılmaz" hadisini kulaklara küpe yapmak bir çok yanlışlardan uzak tutacaktır. 
 
O zaman!
"Oyun bitince şah da, piyon da aynı kutuya konur…"
 
Ramazan Selimoğlu
Görüş ve Önerileriniz için...


Yorumlar Yükleniyor..