• DOLAR 8.658
  • EURO 10.18
  • ALTIN 488.66
  • ...

Bu ülkede güzel İnsanların ve temsil ettiği davası kıymeti nedense öldükten sonra daha çok anlaşılıyor.

Mehmet Yavuz hocanın vefatında olduğu gibi...

Geçen hafta vefat eden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz hocanın vefatı bizi ve sevenlerini derinden üzdü.

Yavuz hoca ömrünü İslam'a adayan mümtaz bir şahsiyetti.
28 Şubat sürecinde Müslümanlara yönelik başlatılan gözaltı, işkence ve tutuklama furyasından nasibini alan Mehmet Yavuz hoca gördüğü işkenceler sonucunda hastalığa yakalanmış ve hastalığın ilerlemesi sonucu Kanser teşhisiyle uzun süreden beri kemoterapi tedavisi görüyordu.

Ağır hastalığına rağmen şükrü ve tevekkülü bırakmayan Yavuz hoca hasta yatağında dahi ihlaslı olmaya, çalışmalarımıza devam etmemiz gerektiği noktasında nasihatlerine devam ediyordu.

Ve şehadete giden uzun bir mücadelenin sonucunda Rahman'ın rızasına kavuşmanın sevincini yaşadığına olan inancım(ız) tamdır.

Mehmet Yavuz hocayı tanıyanlar bilir. Tanımayanlar için her ne kadar onu anlatsak ve yazsak ise de onu tarif etmede yetersiz kalırız.

Müthiş bir hitabet ve belağatıyla ön plana çıkan Yavuz hoca takvasıyla, İhlasıyla, azmiyle, mütevaziliğiyle, her daim mütebessim çehresiyle her kesimin gönlünde taht kuran değerli, muvahhid bir Müslüman ve siyasetçi idi. Yavuz hoca büyük bir değer idi. Türkiye siyasetinde dürüst nasıl olunur ve bir Müslüman nasıl olmalı sorusunun cevabını veren duası HÜDA PAR'ın mücadelesinin misyonunu özetliyordu.

HÜDA PAR'ın kongresinde yaptığı konuşmada:
"Allah’ım! Bize öyle bir duruş ver ki, hiçbir düşmanımız kendisine haksızlık yapacağımız gibi bir kaygıya; hiçbir dostumuz kendisine iltimas geçeceğimiz gibi bir ümide kapılmasın"

Yavuz hoca hastalığı süresi boyunca Müslümanlar kendisine sürekli dua ediyordu.
Belki de en çok dua edilen İnsan oldu.

Vefat ettiği gece Sosyal medyada vefat haberini okuyunca hüzne boğuldum. O günün akşamına kadar her onu anışımızda, onunla ilgili bir yazı okuduğumda gözyaşlarıma hakim olamıyordum. Sübhanallah diyordum. Yüce Rabbimiz Mehmet Yavuz hocayı çok seviyor olmalı ki onun sevgisini gönüllerimizde artırmıştı. Onun ayrılığı hepimize acı verdi. Rabbim hepimize sabırlar versin özellikle ailesine sabr-ı cemil diliyorum.

Çok üzüldük lakin takdir Allah'ın değil midir? Herşey onundur. İstediğini alır, istediğini verir.
Davanın sahibi de O değil midir?

İlk vefat ettiği dakikalarda Rabbim onu bizden almışsa bir hikmeti var diye düşünüyordum. Herşeyi bir hikmet dairesinde döndüren Allah, böyle güzel İnsanların ölümleriyle dahi davaya hizmet ettiriyor. Yaşadığı ömür içerisinde davaya hizmet eden, herkeste derin iz bırakan Yavuz hocanın vefatıyla davasını tanımayanlarda derin iz bırakacağını, davasını tanıtacağını umuyordum ki elhamdulillah müşahede ediyoruz ki Rabbimiz onun vefatıyla onun şahsında HÜDA PAR'ın hak ve adalet mücadelesini sadece sözde değil canlarıyla mallarıyla ve herşeylerini ortaya koyup, bedel ödeyerek istikbalde mazlumların limanı olacak özde bir hareket olduğunu gösterdi.

Arefe akşamı sosyal medyada bayram mesajını yazmak içimden gelmiyordu. Ancak geçmişte yaşanan zulmü yazarak mesajımı yazabildim.
Geçmişte Müslümanlara acılar yaşatılan bayramlar aklıma geldi.
90'lı Yıllarda, 28 Şubat döneminde özellikle her bayram arefesinde, Ramazan ayında Müslümanlar gözaltına alınır, günlerce, haftalarca işkencelerden geçirilir, ailelerine bayram zehir ettirilirdi. Bayrama saatler kala Mehmet Yavuz hocanın vefatı o günleri aklıma getirdi.

Mehmet Yavuz hoca da diğer Yusufiler gibi işkencelerden geçmiş, işkenceler sonucu yakalandığı hastalık sonucunda aramızdan ayrıldı.
Şahidiz ve O'nu şehidler zümresinden yaz Allah'ım!
Bir Kurban bayramı arefesinde bir Kurban daha verdik sana Ya Rab kabul eyle!

Rabbim şehadetini mübarek eylesin İnşaallah!

Elveda demek zor güzel İnsan!

Yolun açık mekanın cennet olsun İnşaallah!

İbrahimi tevekkülle, İsmaili teslimiyetle Mehmet Yavuz ları, Yasinleri ve Aytaçları sana korkusuzca vermekten çekinmeyen 1 topluluğa sahip olduğumuz için sana şükrediyoruz Allah'ım!
Dünyada bayramlarımız buruk geçse de ahiret bayramımızın müjdesi olsun İnşaallah!

Seni çok özleyeceğiz...