• DOLAR 15.877
  • EURO 16.844
  • ALTIN 942.556
  • ...

Son yıllarda siyasi iktidarın her fırsatta konser, festival, gençlik buluşmaları adı altında gençliğe yönelik yaptıkları ahlak dışı organizasyonlar gündemden düşmüyor.

Birkaç gün önce bu organizasyonlardan biri Batman diğeri de Kozlu’da yapıldı. Bu etkinliklere değinmeden önce süreci biraz daha geriden alarak konuya devam etmek istiyorum.

Osmanlı’nın yıkılışından sonra toplumumuzun tedrici olarak İslam ve İslami geleneklerden uzaklaştırılıp batıya entegre edilmek istendiği hepimizin malumudur.

Bu amaca ulaşmak için; Yeri geldiğinde “Geri kalmamızın sebebi İslam’dır” teziyle gençlerimiz Batı’ya hayran ve İslam’a düşman edildi.

Yeri geldiğinde; mal, para ve makam vaadi ile kimileri satın alındı.

Yeri geldiğinde; kanun ve yasa çıkararak toplum boyun eğmeye mecbur bırakıldı.

Yeri geldiğinde de; yapılan mezalime dur demek amacıyla dik duranlar, devletin ceberut yüzü ile tanıştılar. Bunlara iftira atıldı, idam edildiler ve kamuoyuna işbirlikçi olarak tanıtıldılar.

Bu süreç herkesçe bilindiği için uzun uzun anlatmaya gerek duymuyoruz.

Daha birkaç yıl önceye kadar başörtü yasağı, Kur’an Kurslarına yaş sınırı, gençliğin yozlaşması için yapılan bilinçli organizasyonlar… Hâsılı toplumumuzu inanç ve kültüründen uzaklaşması için yapılması gereken ne varsa fazlasıyla yapılıyordu.

Ancak toplumumuzun mayasında İslam olduğu için, yapılan bütün tahribatlara rağmen varılmak istenen hedefe varamadılar. Bilakis toplumun nefretini kazandılar.

Bunun için 2002 yılında halk, muhafazakâr gelenekten gelen AK Parti’yi tek başına iktidara taşıdı. Sayın Erdoğan’ın toplumun inanç değerlerine saygı duyması ve bu konuda verdiği vaatlerle vatandaşı tatmin etmesi, toplumda karşılık buldu ve iktidarda kalmasına vesile oldu.

Bir de Erdoğan’ın “Dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” açıklaması özellikle dindar kesimde ciddi bir umut ışığı oluverdi. Ancak son yıllarda bazı Ak Partili Belediyelerin “Gençlik Festivali” adı altında yaptıkları gayri ahlaki organizasyonlar, vatandaşa “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” dedirtti.

Hatırlarsınız daha önce Üniversitelerde “Bahar Şenlikleri” adı altında yapılan organizasyonlar, gençliğe ifsat zemini oluşturduğu gerekçesiyle birçok yerde kaldırıldı. Ancak şu an Kayyumlar başta olmak üzere bazı AK Parti’li Belediyeler her fırsata “Gençlik festivali” adı altında benzer organizasyonları yaparak Müslüman halkımızı hayal kırıklığına uğratıyorlar.

Toplumun maddi, manevi imarı için harcanması gereken paralar gençlik festivali adı altında toplumun manevi yıkımı için harcanıyor. Toplumumuzun inanç ve kültürüne ters olan bu organizasyonlar kimin projesidir?

Vatandaştan alınan vergiler, vatandaşın değerlerleriyle çelişen alanlarda harcanıyor. Bu akıl kime hizmet ediyor?

Bilinmelidir ki bu akıl yerli değildir. Bu aklı kim vermişse veya bu projeyi kim geliştirmişse kesinlikle “Dindar Nesil” projesini baltalamak ve gençliği inanç değerlerinden uzaklaştırmak için atılan ilk adımlardan biridir.

Bir an önce bu yanlış uygulamalardan vazgeçilmeli ve “Dindar nesil” projesi
ruhuna uygun somut adımlar atılmalıdır.

Batman ve Kozlu’da yapılan etkinliklere dönecek olursak; Duyarlı Siyasi partiler, STK’lar, Kanaat önderleri ve vatandaşların tüm tepkilerine rağmen gençliği ifsada götüren; İnanç ve kültürümüze taban tabana zıt olan bu iki etkinlik yapıldı.

Biri Batman merkezde diğeri de Zonguldak’ın Kozlu İlçesinde.

İkisi de sözde “Dindar Gençlik” yetiştirecek olan AK Parti’lilerin eliyle.

Birine Vali, diğerine Belediye Başkanı öncülük etti.

Biri; sözde Petrolspor’un şampiyonluğu ve Batman’ın kuruluş yıldönümü kutlaması bahanesiyle yarı çıplak dansçılar ve sözde sanatçının ahlak dışı giyim ve şarkılarıyla
kızlı erkekli ortam hazırladı ve sahneye çıkarak büyük bir başarı elde etmişcesine gururla açıklamalar yaptı.

Diğeri de; müzik festivali adı altında alkollü bir organizasyon yaparak resmen gençliği alkole özendirdi. Üstelik bu festivali eleştirenlere de, “Yobazlar çok tehlikeli insanlardır” diyerek hakaret etti.

Ey “Dindar Nesil” edebiyatını yapan siyasi iktidar! Bu tür ahlak dışı organizasyonlarla ne yapmaya çalışıyorsunuz? Kimlere hizmet ediyorsunuz?

Yazarın Diğer Yazıları