• DOLAR 6.967
  • EURO 8.205
  • ALTIN 442.057
  • ...

Yarın Diyarbakır’da, İstanbul’da ve Sakarya’da kırmızı çizgimiz olan Kudüs için meydanlarda olacağız. Farklılıklarımızı bir kenara bırakarak Kudüs ortak paydasında bir araya gelecek ve “Kudüs Bizimdir” diye haykıracağız.

Kudüs! Miracın şahididir.

Kudüs! Müslümanların ilk kıblesidir.

Kudüs! Hz. Ömer ve Selahaddin-i Eyyubi’nin bize mirasıdır.

Evet, Kudüs bizimdir.

Kudüs Mekke’dir, Medine’dir, Kahire’dir, Tahran’dır, Şam’dır, Bağdat’tır, İstanbul’dur, Diyarbakır’dır. Dolayısıyla Kudüs ümmettir.

Ancak ümmet, iç ihtilaflarla boğuştuğu için emperyalistlerin oyunlarını göremeyecek kadar bitkin düşmüş, yorulmuş ve uykuya dalmış.

1969’da terör rejiminin askerleri Mescid-i Aksa’da büyük bir yangına sebep olduklarında dönemin terör rejimi Başbakanı Golda Meir şunları söylüyor:

“O gece sabaha kadar korkudan uyuyamadım. Zanediyordum ki Müslümanlar dört bir taraftan israil’e girecekler. Lakin sabah oldu ve korkulan olmadı. İşte o zaman idrak ettim ki biz dilediğimizi yapabiliriz, zira bu ümmet uyuyan bir ümmettir.”

Evet, terör şebekesinin başındaki o zevatın elli yıl önceki yorumu hala geçerlidir. “Ümmet hala uyuyan ümmettir.” Bunun için Büyük Şeytan cesaret alıyor ve Yüzyılın ihaneti ile Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmeye çalışıyor.

Dikkat edin, uygulamak istedikleri ihanet planına göre; “Kudüs terör şebekesinin sözde başkenti olacak, Filistin’in hiç bir devletle sınırı olmayacak, denize çıkışı olmayacak, emniyet, asayiş vb her şey terör rejiminin elinde olacak... Kısacası Filistin, dört tarafı kuşatılmış bir şehir devleti olacak. Buna karşılık 50 milyar dolar para ödenecek. Bu para da kukla Körfez ülkeleri tarafından finanse edilecek.”

Bu ihanet anlaşmasına karşı halkı Müslüman ülkelerde ne somut bir adım ne de terör rejimine bir yaptırım söz konusudur. Bu durum uyuyan ümmetin hal-i pürmelalini net olarak gözler önüne seriyor.

Tabi bu karamsar tabloyla beraber, uyanan ve toplumu uyandırmak isteyen ümmetin yiğit evlatları da yok değildir. Rabbim onları muhafaza etsin...

İşte Türkiye’deki ümmetin yiğit evlatları yarın Kudüs için meydanlarda olacaklar.

Kudüs; akidedir.

Kudüs; mücadeledir, direniştir, mukavemettir.

Kudüs; kanayan yaramız, derdimiz ve sevdamızdır.

Kudüs; direnişin sembolü, kıyam noktası ve cihadın merkez üssüdür.

Kudüs; Hak-batıl mücadelesinin ağırlık merkezidir.

Ey Kudüs! Sen yüreğimize akıttığımız gözyaşımızsın.

Ey Kudüs! Sen gizli hıçkırıklarımızsın.

Ey Kudüs! Sen her sohbette konumuzsun.

Ey Kudüs! Sen bütün hücrelerimize nakşolmuş sevdamızsın.

Sen özgürsen ümmet özgürdür.

Sen azizsen ümmet azizdir.

Senin durumun ümmet durumunun aynasıdır.

Ey Kudüs! Rabbim seni yeni Selahaddin’lerle yeniden kıyam ve izzetin merkezi kılsın. Amin.

O halde ey Müslümanlar! Yarın Kudüs için meydanlara akalım milyonlarca tek yürek, tek yumruk olalım ve “Kudüs bizimdir” diye haykıralım.

Yazarın Diğer Yazıları