• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.05
  • ...

Kısaltılmış olarak yazdığımız Peygamber Sevdalıları Platformu her yıl olduğu gibi bu yıl da Siyer sınavı yapacak. KPSS`ye hazırlandığımız dönemde KDSS sınavı olarak adlandırdıkları ‘`Kutlu Doğum Siyer Sınavı`` bizleri çok heyecanlandırmıştı. Bu ülke insanını aslına döndürecek, özü ile buluşturacak bu tür sınavların olduğunu biliyorduk.

Fakat tuhaf olan bir şeyler vardı. Gerçi halen dahi kısmen de olsa var ya! Nedir tuhaf olan? Bu siyer sınavlarının okullarda değil de düğün salonlarında yapılmasıydı. Evet, sınav dediğin okulda olur değil mi? Düğün salonunda da sınav olur mu kardeşim, diye sormazlar mı? Evet, bizim gibi meraklılar sınav yetkililerine sorunca dudak uçuklatan cevaplar alıyorduk. Çünkü bu sınavlar birilerince engelleniyordu. Allah`ın Resulünün hayatının anlatıldığı kitaplardan çıkan sorular kimleri ne diye korkuturdu ki? 15 Temmuz`dan önce bu sorunun cevabını halka anlatmak gayet zordu. Çünkü halkına İslami anlamda haklarını veren, vermeye çalışan bir hükümetin olduğu bir ülkede Siyer sınavı engellenmemeliydi diye düşünüyordu vatandaş.

15 Temmuz`dan sonra birçok taşın altından çıkan FETÖ`nün, bu hayırlı işin engellenmesinin de arkasında çıktığını öğreniyoruz. Zaten devlet okullarının verilmesi bir yana, FETÖ`cü polisler, düğün salonlarının sahiplerini bile tehdit edip bu sınavın yapılmaması için çalışmalar yapmış. Fakat 15 Temmuz`dan sonra da bu tür olaylara her şehirde olmasa da bazı illerimizde rastlıyorsak nasıl izah edeceğiz?

Kur`an Nesli Platformu mesela Antalya`da daha geçen ay düğün salonunda Kur`an sınavı yapmış. Geçen yıl Elaziz`de ( Elazığ) son gün okul verilmiş o da nice devlet adamının araya girmesi, ısrar etmesi üzerine. Yine yetkililerden duyduk, onlara da okul müdürleri söylüyor. Diyorlar ki: Geçen yıl mesela Platform, Milli eğitim ile mutabakat imzalamış bu sınavın Milli Eğitim Kurumları`nca desteklenmesi için okullara yazı gönderilmesi sağlanmıştı. Bu yazı gidince birileri okul müdürlerini arayıp, “Yazı geldi; ama sümen altı edin, gündem etmeyin, sakın yardımcı olmayın`` deyip sınavı akamete uğratan işler yapılmış. Okul müdürleri de diyorlar: “Yahu kardeşim ya protokol imzalamayın bize resmi yazı göndermeyin, ya da bu telefonu açıp bu adamlara yalandan bahanelerle engel çıkarmamızı istemeyin. Kimse çocuk değil. Devlet mantığı bu olamaz.”

Bakın yukarıdaki sözler kesinlikle uydurma falan değil. Bilakis bu ülkenin halen dahi süre gelen makûs talihidir. Allah için okullarda, çocuklara yönelik bir İslami faaliyet olmaya dursun hemen şer odaklar kimi zaman FETÖ, kimi zaman Ergenekon, kimi zaman JİTEM daha ne bileyim enva-i çeşit isimle engel olurlar.

Öyle ise biz de diyoruz ki: ‘Ey bu devletin, milletin ıslahını önceleyen yöneticiler, Mülki amirler, MEB yöneticileri, Bakanlıklar! Allah için peygamberimizle ilgili yapılan çalışmalara ön ayak olun. İyi niyetle imzalanan protokollerin işlevsel hale gelmesine vesile olalım. Gerek AGD`nin yaptığı siyer sınavları gerek PSP`nin yaptığı siyer sınavı olsun gerekse Kur`an Nesli Platformu`nun yaptığı sınavlar milletin, ülkenin yararınadır.

Birileri FETÖ`yü örnek gösterip hükümeti dindar halka düşman etmeye çalışıyor. Kimse kimseyi aldatmasın. FETÖ nerede kuruldu, nerede yönetildi açık açık ortadadır.  FETÖ`nün İslami kılıfını gösterip dindar halkı şamar oğlanına çevirmek isteyen şer odaklarına deriz ki, durun hele! Artık bu halk, şeytanın hilelerine bağışıklık kazandı. 28 ŞUBAT`lar, 15 TEMMUZ`lar bu halka her şeyi acı çektire çektire öğretti. Yeter! İsteseniz de istemeseniz de İla`i Kelimetullah davasını sahiplenip yeryüzünde adaleti sağlamaya çalışanların torunları olan bu milleti engelleyemezsiniz.