• DOLAR 8.357
  • EURO 9.931
  • ALTIN 486.019
  • ...

Günümüz dünyasının en büyük ihtiyacı adalettir. Adaleti ikame edecek bir gücün olması insanlık için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Dünyamız zulümlerden dolayı huzur ve emniyet içinde yaşanmaz hale geldi.

Bakın Mısır’ın Firavunları yine idam cezası verdiler. Rahmetli Şehit Esma Biltaci’nin zindandaki babası Muhammed Biltaci ve İhvan’ın üst düzey yöneticilerine idam cezası verdiler.

Böyle olmaz! Mazlum Mısır halkı yalnız değildir. Mısır’da Yargıtay, aralarında Prof. Abdülrahman Elbar, Muhammed Biltaci ve Saffet Hicazi’nin de bulunduğu İhvanın 12 yöneticisinin ölüm cezalarını onadığını söyledi. Yeter artık! Ümmeti Muhammed’in acilen bu idamları durdurması lazım. Allah için bir sineğin kanadı kadar kuvveti olan herkesi, Mısır’daki bitmek bilmeyen bu idamları durdurmaya davet ediyoruz. #İdamlarıDurdurun

Ümmetin yaşadığı zulümleri engelleyebilmek için Ümmeti birleştirecek bir Anayasa hazırlanmalıdır. Ümmet; birliğini, tek hükümetini, tek anayasasını ve hukukunu kaybetti. Ümmetin evlatlarını, devletlerini, mezheplerini, gruplarını toparlayacak, dağılmamızı engelleyecek, İslam Ümmetini bir araya getirecek tek bir anayasanın gölgesine sığınmaya tüm İslam Ümmeti isteklidir. Bütün coğrafyalarda halklar, hâlâ ümmet birliği fikrini istiyor. Ümmetin %90’ı “Ezanın okunduğu her yer vatanım; ben Müslümanım, diyen her kişi vatandaşımdır.” anlayışına sahiptir.

Bir düşünün ki Kur’an ve Sünnet tarafında onaylanmış ve Ümmetin menfaatlerini koruyacak bir anayasa oluşturulabilse kim buna karşı çıkar? 1. Dünya Savaşından sonra çizilen yapay sınırlar ve karton devletler, ümmet tarafından kabul görmedi. Bugün ortak bir anayasa hazırlanarak Ümmet için Avurupa Birliği, BM gibi veya NATO gibi İslam ümmetine has bir teşekkül oluşturulamaz mı?

Aynen Medine Vesikasında olduğu gibi bu Ümmet, farklı kabileleri, dinleri ve dilleri farklı insan sınıflarını, milletlerini bir araya getiren bir anayasaya özlem duyuyor. İnsanlık böyle bir anayasaya, düstura çok büyük bir özlem duyuyor.

Bu anayasa İslam ümmetinin din ve dünya işlerini düzenlediği ana kaynaklar olan kitap (Kur’an’a) ve sünnete uygun olduğu müddetçe ve insanlığın menfaatlerini koruduğu müddetçe millet hayatında kabul görecektir. Böylece tüm insanlığa nur, güvenlik ve huzur olacaktır inşallah.

Yüz yıldan daha uzun bir süre önce, ulusların tek bir İslami sistem altında birleşmesi çağrısı başladı. İslam alimleri Ümmetin parçalanması ve zayıflığının artmasıyla birlikte, yeni bir anayasaya olan ihtiyaç daha çok arttı.  Bu nedenle, pek çok âlimimiz İslami yönetim sistemi ve milletin Kur’an’a ve Sünnete göre idare edilmesi için İslami hükümlerin referansının gerekliliği üzerine çok şey yazdı.

İslami yönetim sisteminden bahsederken alimlerin yazılarına dağılmış işaretler ve fikirler var. Bu konu hakkında yazılanlar dışında, ülkeleri farklı olsa bile Müslümanları birleştirecek bir anayasanın nasıl hazırlanacağı fikri bile bu ümmeti bir araya getirebilir ve birleştirir inşallah.

Selam ve dua ile