• DOLAR 5.889
  • EURO 6.5
  • ALTIN 281.12
  • ...

Muhammed Mursi önceki gün çıkarıldığı mahkemede şehit oldu. Allah şahadetini bereketli kılsın. Katillerinden her iki cihanda intikam almayı ümmete nasip etsin. 2013 Temmuz’undan beri zindanda mücadele etmeye devam eden bu mazlum için ülke genelinde gıyabi cenaze namazını bizzat Diyanet’in organize etmesini takdir ediyoruz. Hiçbir menfaat beklemeden bu mazlum şehit için meydanlara çıkan ve zulme itiraz eden tüm bacı ve kardeşlerimizden Allah razı olsun.

Mısır’ın İngiliz sömürgesine girmesiyle birlikte sömürgeci İngilizleri ülke dışına çıkarma mücadelesinde İhvan’ın rolü, bugünü anlayabilmemiz için bazı ipuçları veriyor. İhvan hareketi Mısır’ın tabiatına göre şekillenmiş bir harekettir. İhvanın hiçbir zaman Mısır yönetimine gelmesini emperyal güçler hazmedemedi. Peki, niçin? Çok basit, ümmetçi bir hareket oldukları için. Can verseler de fiili bir karşılık vermediler.

Bir İhvan yetkilisine sorduk: ‘2013 Temmuz’unda meydanları dolduran halk, askeri darbecilere karşı direnselerdi şu anki durumdan daha iyi olmaz mıydı?’ bu soru üzerine dudaklarını dişleyip gözleri yaşararak ‘Bu bize yapılan ilk darbe değil. Biz yöneticileri defalarca asıldığı halde askere mukabele etmemiş bir hareketiz. Keşke bizim gençler de 15 Temmuz’daki gibi darbeci askerleri kulaklarından tutup üniformalarını çıkartsalardı. Ölümse zaten daha fazla kaybımız oldu.’ Şeklindeki sözlerinden anlıyoruz ki 15 Temmuz, ümmet için yeni bir süreci başlattı.

15 Temmuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki havuzda abdest alan gençlerin hepsinin şehit olduğunu unutmamak gerek. Bugün CHP adayının hak etmediği mazbatayı aldığında PKK’lı, LGBT’li birçok şer güçler için çalışan kişilerin çılgınca çığlıklar atarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne geldiğini unutmamak gerek. Bu seçim çok önemlidir. 15 Temmuz’da can veren şehitlerin uğruna öldüğü davaya, CHP adayının temsil ettiği düşüncenin hiçbir zaman tahammül etmediği tarihin her sayfasında yazılıdır. Bunun delili de CHP adayının mazbatayı aldığında onunla sevinç gösterisi yapanların o an verdikleri refleks, tutum, davranış ve simgeleri olayı daha net görmemiz için yeterlidir herhalde.

Birinci dünya savaşı sonrası kurulan İslam ülkelerinin darbelerle sürekli emperyalizmin siyasetine göre şekillendiği herkesin malumudur. Muhammed Mursi ve arkadaşları mazlumiyetleri ile zalimin kara yüzünü aşikar ettiler. Allah onlara rahmet etsin. Şehitlerin kanları hatırı için İhvan gibi ümmetçi hareketlerin küresel İslami hareketlere dönüşerek yepyeni bir dünyanın inşasını Ümmeti Muhammed’e Rabbul âlemin nasip etsin.

Zalimin sonu için Allah yolunda mücadele eden tüm iyilere selam olsun.