• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.05
  • ...

Bismihi Teâla                                                                                    

Miladi hesaba göre bir yılın ardından yeni bir yıla geçmeye ramak kala aylar önce tatil kentlerine, eğlence merkezlerine rezervasyonlar alınadursun!.. Eğlence, zevk ve hedonist duyguların iştahı doruğa çıkadursun!.. Talih kuşu bize konacak hülyalarıyla hayaller kuruladursun!.. Noeller uğruna masum çamlar yerinden söküledursun, hindi kıyımları yapıladursun!.. Bekleyişler, anlayışlar, arayışlar; adı, sanı ne olursa olsun nefis hesabına yapılan yatırımlar, günübirlik hesaplar; ucuzluğun, sefahatin, sefaletin dibe vurduğu anlardır!!!

  Evet, geçen zaman; sermayeden giden bir zaman yekûnu, hâlbuki ki takdir edilene bir yıl daha yaklaşmanın hesapları yapılması gerekirken,

Zamanın akışı karşısında ömür sermayesinden bir yılı daha eskitmenin mana cihetiyle hüznünün yaşanılması gerekirken,

Elle, yabancı kültüre sevdalanmanın; hevesatın peşine takılmanın mecburiyeti var mıdır?..

Gerek bilerek, gerek bilmeyerek harama, fücura bulaşmaya/girmeye kendimizi zorlamanın anlamı var mıdır?..

Hıristiyan yortusuna katkıda bulunmanın, İslam’la uyuşan bir yanı var mıdır?..

“Taviz; tavizi gerektirir” diye bir darb-ı mesel vardır. Nihayetinde bardağı taşıran son damlası oluyor. Münkerat başta “bir kereden bir şey olmaz.” diye fetva istercesine masumane görünür adeta! Oysa ardından yakıcı bir aleve götürür sahibini.

Bu neye benziyor biliyor musunuz?

Sigaraya bulaşanların ekseriyeti ‘bir kereden bir şey olmaz’ bir bir derken bakar ki kendisi bu mamulün ortasındadır. Aslında her zararlı alışkanlığın, envaı türü münkeratın evveliyatı da budur. Ahiri ise ortada..

İçki, kumar, şans oyunları şeytan işi birer pisliktir…” der Aziz Kur’an. Bunlardan medet umanlar, umut besleyenler çölde su arayan yolcunun serap bulması gibi bir şey.

  Haramın başka bir modu “Milli piyango” yani yerli olunca, millî olunca “caizdir” algısının, anlayışının vurgulanması, servis edilmesi; büyük bir marifetmiş gibi gösterilmesi doğrusu Yahudi cambazlığını aratmayacak cinsten!

Diğer deyişle haram sırtından rant devşirme, içten pazarlama uyanıklığına girişme…

Alkışlar..(!) Vatan size minnettar..(!) Sayenizde muasır medeniyetler seviyesine çıktık(!)

  Eğer kastınız gerçekten yerellikse; ellerin, yozlaştırıcı, soysuzlaştırıcı propagandasına karşı, kadim İslam medeniyetinin kazanımlarını alternatif olarak sun!.. Yoksa münkerata alternatif olarak ondan farksız versiyonlarla saadeti, yararı sağlayamazsınız!!!

  Toparlayacak olursak, zamanın su misali akarında, seyrinde gittiği gerçeği karşısında;

BİR: Ömür muhasebesini yapalım.

İKİ: Maziye ait olumsuzluk adına ne varsa, set vuralım.

ÜÇ: Önümüze bakalım; her yeni anı ameli salihlerle geçirmenin hesaplarını yapalım.

DÖRT: Kendimizi sistemlerin haram ürünlerden medet umarcasına sözde bütçelerine gelir getiren politikalarına kurban etmeyelim.

BEŞ: Ellere hayır diyelim… Zira NOEL bozulmuş Hristiyan kültürünün, kültünün âdetidir. Mesih(a.s)’le hiçbir alakası yoktur. Yanılgıya düşmeyelim…

Özdeyişle o gün Ya Rab bizleri bu yakıcı azaba duçar kılanlar; yeryüzünün ekâbirleri, seçilmişleri işte bunlardır…” uyarısını hem baştan hem de sondan failleri olmamak için halen fırsatımız, olanağımız varken kulak kabartalım ilahi uyarılara!

Miladi 2020 yılının Doğruhaber okuyucularına, tüm insanlığa hasseten inananlara hayırlar getirsin…

Kalın sağlıcakla…