• DOLAR 6.779
  • EURO 7.465
  • ALTIN 372.68
  • ...

Venezuela’da halk iradesinin konuştuğu seçimlerden sonra darbe söylemleri eksilmiyor. Fiili darbe girişiminin olduğu ülkede; ABD’nin darbedeki açık rolüne ve zelil Paralellerinin  “kandırıldık..” gibi ifadelerine şahit oluyoruz.

 Onurlu bir duruş sergileyen Maduro’yu tebrik ederken; ABD ve Paralellerini kınıyoruz, lanetliyoruz; yuh/tuh olsun…!

İnsanlık ve dünya halklarının sorunu olan Büyük Şeytan(ABD)’nin şahsındaki Şer/Şaki yapının, İnsanlığın ve dünya halklarının yakasından zelil olarak düşmesini Rabbimizden diliyoruz.

Bizim oralarda neler oldu?

Ülkesinin tüm kazanımlarını Büyük Şeytan’a satan Guaido sefili; bizdeki FETO’nun tıpkıbasımı.”İlahı aynı, enstrümanları aynı, ser-haddi aynı, pişkinlik ve yüzsüzlüğü aynı…”

ABD; bizdeki 15 Temmuz Casusluk ve ihanet Darbesinde, kendi kanunlarına göre de gayrimeşru olan darbeyi kınama yerine  “itidale çağırmıştı. Venezüella ‘da daha ileri gitti.

Dışişleri bakanı Pompeo; algı için, Maduro’nun darbe girişimi sırasında Küba’ya kaçmak üzere olduğunu, bunun Rusya tarafından engellendiğini.. söyleyebiliyor. Delil yok, utanma yok, yalanının gerekçesini açıklama zaten gerekmez.

Güvenlik Danışmanı John Bolton da “Maduro’dan sonraki gün yapacaklarımız konusunda planlama yapıyoruz” diyebiliyor.

Ka warin serê min u vê ecêwa (şu acaibe bakın); BM’de temsil edilen bağımsız bir devlet hakkında yapılan açıklamaya bakın. Bağımsız bir ülkede, kanunsuzlukların  planlaması ABD ve Batılı ülkelerin resmi kamu kuruluşlarında oluyor.

Yıkılmaz mı bu dünya? Dünya bu kadar korumasız, bu kadar kanunsuz olmamıştı!

*Bu bir dünya ve insanlık sorunudur. İnsanlık onurunu önceleyen tüm dünya halkları buna isyan etmeli, en azında meşru protesto haklarını kullanıp sokakları inletmelidir.

*Ulusal ve küresel STK’lar susmamalı! Küresel güçlere karşı, küresel insanlık onuru da harekete geçmeli; yoksa da ilk oluşumun adımları atılmalıdır.

Mekke cahiliyetindeki Hılfu’l Fudul (Faziletliler Birliği) neden oluşmasın. Bunu da Tevhidi Ehli başarabilir. Çünkü “sahte demokratların, sol devrimci söylemlerin ve o sahada bedel ödemiş mazinin sırtından geçinenlerin emperyalizmle uzlaştığı bir dönemde kanunsuzluğa isyan edebilmek; bir insanlık görevidir.

Mezar taşları dahi kör, sağır ve dilsiz dünyaya haykırıyor; “Mezar taşıma yazsınlar: Bu gün bana, yarın sana! diye!

Küreseller; dünyanın zenginliklerine göz dikmiş, Yerlilerle paylaşmaya niyetleri yok. Her ırk ve dinde, her bölgede, FETO tarzlı yapılar yetiştirmişler. CIA, MOSSAD gibi istihbaratlar; maliyetini en aza indirmiş; yerlilerden devşirme usulüyle casus, ajan, işbirlikçi yetiştirmişlerdir.

Bu rahatlık ve gafletle gidilirse her kesin kapısını çalacaklar; gördükleri lüzum üzere durumdan vazife çıkararak; maazallah her yere “demokrasi, insan hakları ve dahi barış hatta istikrar dahi götürebilirler! Hak saklasın belasından ve belasını versin!

İhraç ettikleri, insanlığa sundukları ne varsa alıp başlarına çalsınlar! İnsanlıktan gaspettikleri ne varsa onu geri versinler! İnsanlığa bela, açlık, iç savaş, terör dışında bir şey sunmadılar, sunamazlar da. Sundukları ne varsa; hepsi felaket..

 HİSSE

1-Çağdaş Firavunların Pisi Mısırlı Sisi de küresel aktör olmuş(!?:)). Adamın tek ricasıyla ABD; İslam Âleminin bir hakikatı ve Kân-ı İrfan’ı olan İhvan-ı Müslimîn hareketini “Yabancı Terör Örgütleri”ne dahil edecekmiş. Karar; İslam’ı” terör ilan etmek olacaktır ki; bunu önceki ataları (Nemrut, Firavun, Ebrehe) de yaptı ama zelil oldular.

Zaten eceli gelen domuz, has bahçeye girermiş.

 2-ARAP NATOSU; 750 bin nüfuslu, BAE, Suudi ailesinin pire-nsi Selman ve dış destekle ayakta kalan cellat Sisilerin kendilerine yetmeyen zekalarıyla yapılanmaya çalışıyor. Haçlılar adına savaşmaya çalışacaklar ama işleri zor. Meşruiyet sorunu yaşayan Yerli İşbirlikçilerinden, imkân ve kabiliyetlerini aşan işler istiyorlar. Kötüsü; kirli işlerde kullanacakları marabalarını finanse etmedikleri gibi hazinelerine de el koyuyorlar.

3-Peygamber Devesi Kasva; geçim sorunu olan Eba Eyyubel Ensari’nin fakirhanesine gitmişti. İnsanlığı kurtaracak Deve yine şehirler dolaşıyor! Irkı, asil kanı(!), tarihiyle övünüp Kasva’ya talip olan çook ulus var amma Kasva, İlahi emirle, ihlâsa gidecek ve şaşırmayacak! Rabbimiz; suç ve günahın kabardığı dünyamızda; Kasva’nın adresiyle buluştursun vesselam!