• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...

Evet, inşallah Amerika’nın Afganistan’dan kaçışı onun için sonun başlangıcı olur. Irak’ta zaten çıkmaza girmişti. Suriye’de de geçici olduğunu biliyor. Artık yavaş yavaş pılını pırtını toplayıp İslam coğrafyasından kaçacak inşallah.

Amerika süper gücünü hep mazlumlara karşı kullandı. İslam coğrafyasında kuklaları vasıtasıyla terör estirdi. Kendisine itaat etmeyenleri çeşitli şekillerde cezalandırdı. Ama uzun bir zaman diliminde yaptığı tüm bu yatırımların berhava olduğunu gördü ve artık kaçmanın planlarını yapıyor. Artık eskisi gibi bir ülkeyi askeri olarak ele geçirmesinin hem maliyetinin çok pahalı ve hem de kolay olmadığını gördü.

Dolayısıyla artık kovboyun yapacağı atın yönünü Amerika’ya çevirmek. Ve eğer yapabilirse kendi kıtasındaki ülkeleri egemenliği altına almak olacaktır. Yoksa İslam coğrafyası artık boyunduruk kabul etmeyecektir.

Zaten Amerika’nın olmadığı bir düzende Avrupa hiçbir halt edemez. İsrail bir içimlik sudur. Artık yok olma korkusu onlara geçecek. Çünkü bir yenildi mi bir ülke, diğer yenilgiler de arka arkaya gelir. Şu anda elinde Suudi ve Mısır kalmış. Bu ülkeler de boyunduruktan kurtuldu mu, artık bu ümmeti kimse tutamaz.

Elbette dünya hep bir yerde durmaz. Nasıl ekseni etrafında dönüp hayatı çeviriyorsa, ülkelerde bir yerde durmaz. Onlar da insanlar gibi doğar, gelişir ve yıkılırlar. Kimi erken kimi de geç olur.

Batı medeniyeti üç yüz yıldır insanlığa maddi bir  zenginlik vermeye çalıştı. Zaten manevi bir zenginliği yoktu. Ama maddiyi de beceremedi. Çünkü gelinen noktada insanların aç kaldığı, sadece bir avuç zenginin bütün bir insanlığı sömürdüğü bir sitemi inşa ettiler. Bir tarafta lüks, israf ve debdebe. Diğer tarafta açlık, perişanlık ve mahrumiyeti ürettiler. Bu medeniyetin ayakta kalacağını düşünenler tarihi açıp Roma’ya baksınlar. Bir avuç sahabe karşısında nasıl koca bir imparatorluğun küçüle küçüle İstanbul’a sığındığını ve sonunda orayı ta kaybetmek zorunda kaldığını göreceklerdir. Çünkü o da maddi bir debdebede ama manevi bir rezillikte yaşıyordu.

Bugün batı medeniyeti de İslam’ın fethi altındadır. Ama bu fetih silahla olmayacak. İnsanlık medeniyeti ve İslam’ın zengin maneviyatı ile olacak. Refah ve zenginlik olmasına rağmen her yıl terörle yaftaladığı bu dine on binlerce insan akın etmektedir.

Dolayısıyla inşallah Amerika’nın Afganistan’dan kaçması artık batı medeniyetinin bu topraklardan yavaş yavaş kaçmasına vesile olur.

İslam’ın barış, huzur ve esenlik güneşi bir daha dünyayı kaplayacak biiznillah.