• DOLAR 6.689
  • EURO 7.331
  • ALTIN 361.385
  • ...

Kardeşim sen hayatınla özgürdün. Allaha kul olmakla en büyük özgürlüğü elde etmiştin. Yalnızca Allaha boyun eğmek ile bütün zorbalara karşı özgürlüğünü kazanmıştın.

Kardeşim sen özgürdün. Kendi milletinin öz evlatları yanında yer alarak batı ve uşaklarına karşı özgürlüğünü kazanmıştın.

Kardeşim sen özgürdün. Parayla, mal ve mevki ile kazanılan bir adam olmadığını, Hakkın ve halkın hizmetinde yürüyen bir adam olduğunu göstermekle özgürdün.

Kardeşim sen özgürdün. Milletinin değerlerini ön plana çıkararak, kendi özüne dönerek özgür olduğunu gösterdin.

Batıla ve batıya boyun eğmeyerek özgürdün. Senin özgürlüğün imanındaydı, İslam’ındaydı. Tabi ki bunu uşaklar ve batıl ehli anlayamazdı. Gerçek imanı elde eden insanın zindanda da olsa özgür olduğunu bundan mahrumlar anlayamaz.

Peygamberler gibi önemli olan insanın her şart ve vaziyette, sahip olduğu emanete ihanet etmemesi ve güvenle sahibine ulaştırması gerektiğini biliyordun. Ve bunun için ona canın pahasına sahip çıktın. Bütün özgür dünya halkları biliyor ki sen özgür bir başkansın.

Özgürlük iradesini satmamaktır. Özgürlük milletinin yanında hak davaya sahip çıkmaktır. Özgürlük satın alınamamaktır.

Peygamberler gibi halkına rehberlik ettin. Zamanın firavunlarına boyun eğmedin. Onların sihirlerini bozdun. Zalimlerin çirkin yüzünü ortaya çıkardın. Demokrasi dedikleri hokkabazlık oyunlarını bozdun. Helvadan putlarını onlara yedirdin. İslam dışında insana kurtuluş sağlayan, izzet ev şeref sağlayan, özgürlük sağlayan başka sistemin olmadığını onlara bir kez daha gösterdin.

Sen zindanda da olsan özgürdün ve onlarda bunu çok iyi biliyorlardı. Sen var oldukça onlar köleliklerini, hizmetçiliklerini, ihanetlerini ve mücrimliklerini hatırlayacaklardı. Seni yargılayanların utançlarından yüzleri sürekli kızaracaktı. Batı, senin varlığını gördükçe kahrolacaktı. İkiyüzlü olduklarını sürekli hatırlayacaklardı. Onun için varlığına tahammül edemediler. Onun için seni şehit ettiler.

Ama bilmiyorlardı ki, biz ölsek de özgürüz kalsak da… Çünkü özgürlük bizim karakterimizdir. Çünkü biz özgür bir dinin özgür müntesipleriyiz.

Kardeşim sen özgürdün, özgür yaşadın, özgürce öldün. Allah’tan başka kimseye boyun eğmedin. Allah seni cennetlerde ağırlasın.

Şimdi hesap verme sırası onlara geldi. Bakalım efendileri onları ruz-i mahşerde kurtarabilecek mi?