• DOLAR 7.474
  • EURO 9.035
  • ALTIN 438.794
  • ...

Düzenlenmesi düşünülen Hukuk ve Ekonomi Reformundan bir beklentiniz varsa haberiniz olsun bu sizinle ilgili değil dostum!

Yıllardır cezaevinde yatmakta olan ve her gün hakkında yeni yeni gülünç ve tutarsız dosyalar düzenlenen Halis Bayancuk’a sesleniyorum.

Yine aynı şekilde “Dünya Hilafete Neden Muhtaç?” diye bir konferans düzenlemeyi düşündükleri ama engellenen fakat yine de haklarında 52.5 yıl ceza istenen Köklü Değişim’den Mahmut Kar ve arkadaşlarına sesleniyorum.

Ve benzer kumpaslarla İslami düşüncelerinden dolayı cezaevinde olan bütün dostlara sesleniyorum;

Biraz karamsar bir tahmin olacak; ama söz konusu bu hukuk reformundan bir beklentiniz varsa boşuna ümitlenmeyin.

Çünkü düşünülen bu Hukuk Reformu ekonomi ile bağlantılı, adı da öyle; Hukuk ve Ekonomi Reformu. Özellikle dışardan gelecek yatırımcılara mülkiyet hakkı başta olmak üzere bir takım hukuki güvenceleri içermektedir.

Hatta adalet bakanı ile ekonomiden sorumlu bakan bu konuda ortak çalışma yapıyorlar, başta Tüsiad, Müsiad olmak üzere iş dünyasının tamamıyla görüşmelere başladılar.

Sevgili dostlar, sunu kabul edin ki dolaylı da olsa sizin hiç bir ekonomik değeriniz yoktur. Sizin gibi birileri cezaevinde olduğu için hiç bir yatırımcı yatırımından vaz geçmez.

Diyelim ki dışardan gelip yatırım yapmayı düşünen Volswagen, Bosch, Toyota ve benzer firmalar Mahmut Kar veya Halis Bayancuk gibilerinin içerde oluşunu bahane ederek yapmayı düşündüğü yatırımdan vaz geçmez.

Fakat sizin de bildiğiniz gibi bir takım isimler vardır ki onların cezaevinde oluşunu ve benzer kişilerin arada böyle içeriye alınıyor olması söz konusu yatırımcıları caydırır mı, caydırır.

Hatta sevgili dostlar, sizin gibilerin içeride olması yatırımcıları teşvik bile eder. Sizi dışardan geleceklere göstererek; “ bakın biz Radikal İslam’la böyle mücadele ediyoruz” derler. Hani faydası da olmaz değil.

Sizin de bu ülkenin ekonomisine dolaylı da olsa bu kadarcık katkınız olsun canım.