• DOLAR 7.261
  • EURO 8.513
  • ALTIN 441.84
  • ...

İslam coğrafyası dalga dalga kaoslar yaşıyor, kaosun birinden çıkıyor birine giriyor. Ümitlenerek adına bahar dedik, Arap Baharı dedik, dediğimize pişman olduk, on yıla yaklaştı, çıkamadık içinden.

Şimdi de Irak, Lübnan derken İran’ı içine alan yeni kaos dalgaları vurmaya başladı.

Fakat Filistin’i ne kaos kelimesiyle ne bahar kelimesiyle anlatmamız mümkündür.

Kendimizi bildik bileli kanayan bir Kudüs’ümüz, ağlayan bir Mescid-i Aksa’mız, bir Gazze’miz yani bir Filistin’imiz hep vardı.

Fakat zannedersem bugünkü kadar öksüz ve yetim kalmamıştı. Bizler de hiç bu kadar elimiz kolumuz bağlı ve boynumuz bükük kalmamıştık.

Amerika denilen eşkıya başı Filistinlilere karşı hiç bu kadar zalimleşmemiş, eşkıyalığını bu kadar alenileştirip tescillememiş, siyonist terör devletiyle hiç bu kadar iç içe ve sırt sırta olmamıştı. Bugün siyonist terör devletinin emellerini onun yerine bizzat kendisi dünyaya ilan etmiş durumda.

Ve Filistin, tarihi içerisinde; Arap kralları, veliahtları ve darbecileri tarafından böylesine ihanete uğramamış, hiç bu kadar öksüz ve yetim bırakılmamıştır.

Halkı Müslüman olan ülkelerin her biri kendi başının derdine düşürülmüş, her birinin başına bir bela sarılmış, o belalarla boğuşup dururken bütün bunların toplamı mazlum Filistin’e mal oluyor.

Dünyanın gözü önünde üzerlerine durmadan ölüm yağıyor ve bütün bir insanlık seyredip duruyor, hatta seyretmiyor bile.

Peki, bu hep böyle gidecek mi, bizim çaresizliğimiz, dünyanın sessizliği hep böyle devam edecek mi? Bu bir ümitsizlik mi, Müslüman böyle bir duyguya kapılabilir mi?

Allah bilir ama Amerika’nın çöküşü bu siyonist terör devleti yüzünden olacak diye düşünüyorum.

İyi dikkat ederseniz Amerika eşkıyası her şeye rağmen en büyük darbeyi bu siyonist terör devletini desteklediğinden dolayı almaktadır, çökecekse oradan çökecektir.

Bir başka deyişle, bu siyonizm terörü mağlup edildiğinde Amerika da hükmen mağlup sayılacaktır.

Böylesine öksüz ve yetim bırakılan Filistin’in elinden doğrudan Allah Teâla tutacaktır inşaallah. Rabbim dünya gözüyle o günleri görmeyi nasip eylesin.