• DOLAR 7.417
  • EURO 9.012
  • ALTIN 443.125
  • ...

Unutmayın, hangi metnin altına imza atmışsanız o metnin gereklerini yerine getirmek zorunda kalırsınız, bir anlamda kendi elinizi kolunuzu bağlarsınız.

Özellikle Müslümanlar başkaları tarafından hazırlanıp önlerine konulan metinleri imzalama konusunda daha temkinli olmak zorundalar.

Velev ki söz konusu metinde Müslümanların lehine bir takım maddeler bulunsa bile bu konuda çok titiz davranmalıdırlar.

Müslümanların bu konuda çok ağır bedeller ödediklerine şahit oluyoruz. Ödenen bedel şahsi zararlardan ziyade İslam’a halel getirme şeklinde olmaktadır.

Özellikle bütün bunlar dışımızdakilerle olan münasebetlerde başımıza gelmektedir.

Mağdur ve mazlum konumda olan Müslümanlar bazen ister istemez kendileri gibi mazlum konumunda olan diğer kesimlerle dayanışma, onların uğradıkları zulme karşı durma noktasında oyuna geldikleri, tongaya düştükleri durumlar olmakta.

Tamam, Müslümanlar olarak mazlumun dinini sormayız ve yanında yer alırız, zalim velev ki bizim dinimizden olsun onun karşısına dikiliriz, bu konuda hiç tereddüt etmeyiz.

Bizimle aynı dinde, aynı inançta olmasa bile değil mi ki zulme uğruyor, değil mi ki hakkı yeniliyor, derhal onun yanındayız.

Hem sadece toplumsal olaylarda değil bireysel hayatımızda da böyleyiz. Rastladığımız bir trafik kazasında veya başka bir felakette şahısların kim olduğunu hiç sorgulamadan hemen onların imdadına koşarız. Söz konusu felakete uğrayan ister başka bir dinden olsun, ister bir sarhoş olsun, ister bir fahişe olsun. Zannedersem bu konuda anlaşılmayan bir yön yok.

Fakaaat... Bir sapığın sapkınlığını icra etmesi konusunda asla onlara yardımcı olamayız. Aslında onu o konuda bir mazlum ve mağdur olarak göremeyiz.

İçki içme imkânı bulamayan ve bunun için yardım bekleyen birisini mazlum kabul edemeyiz. Fuhuş yapma serbestliği isteyen birisini bu konuda mağdur ve mazlum olarak kabullenmeyiz.

Bu meyanda böyle birilerini Müslümanların hak arayışları esnasında asla destekleyici olarak kabullenmeyiz, desteklerini şiddetle reddederiz.

İsimlerini ve sıfatlarını buraya yazmaktan hayâ ettiğimiz sapkınları Müslümanca yaşama mücadelemiz esnasında kesinlikle yanımızda görmek istemiyoruz, kabul etmiyoruz.

Müslümanları bu konuda uyarıyoruz. Hele böyleleriyle hiç bir ortak metnimizin olamayacağını, hiç bir metnin altında ortak imzamızın bulunamayacağını ilan ediyoruz.

“Efendim, onlar bizim başörtüsü ve benzer mücadelemizi desteklemişlerdi...” gibisinden kimse bize bir fatura çıkarmaya yeltenmesin vesselam.