• DOLAR 7.419
  • EURO 9.007
  • ALTIN 442.03
  • ...

Mahallemizde rahmetli bir Kezban Hala vardı, kocası ve üç oğlunu kast ederek; “Bizim evde dört koldan cığara içilir” diye sanki dört koldan para kazanıldığını ifade eder gibi ironi yapardı.

Şöyle geriden bakıyorum da AK Parti’nin içinde de dört koldan cığara içiliyor. Bir an evvel nasıl yıkılır, nasıl çökertilir onun için herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getiriyor.

Hani bir zamanlar duvarlarımızda “Bugün Allah için ne yaptın?” yazılı meşhur bir levhamız vardı, kendi kendimizi hesaba çekmek adına arada bir bakardık. Yaptığımız iyi bir şey varsa onunla teselli olurduk.

Dışarının muhaliflerini bir tarafa bırakalım, bugün AK Parti’nin içerisi harıl harıl bunun için çalışmakta. Zaten dışarının hücumları hiç de öyle yıkıcı olmamıştır.

Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerin belediye başkanlıklarını kazanan muhalefetin söylemlerine, vaatlerine bir bakar mısınız? Aklınızda kalan önemli bir şey var mı? Hatta “niçin oy verdiniz?” diye muhalefeti tercih edenlere sorsanız onların da söyleyecekleri somut bir şeyleri yoktur. Söylediğimiz gibi buna hiç gerek yok.

Allah aşkına iktidar medyasına çöreklenenleri şöyle bir izleye görün, sanki hızlı bir yıkım ekibi gibiler.

İşin acı tarafı, onların bu azgın söylemi sanki seçimden önce kendilerine hezimet getirmemiş gibi kaldıkları yerden devam ettiriyorlar.

“Galiba bu insanları iyi korkutamadık, tam olarak haddini bildiremedik, anlaşılır bir şekilde tehdit edemedik, bizden sonrasının felaket olduğunu, bizim karşımıza dikilen herkesin hain ve terörist olduğunu ispat edemedik, devletin asık suratını tam gösteremedik, sert tokadını iyice vuramadık...” dercesine çırpınmaktalar. Hâlbuki bunların tam zıddını söyleyerek iktidar olmuşlardı.

Birilerine “Bugün AK Parti’nin çöküşü için ne yapabildin?” desek;

“Siyah camlı siyah arabalarımızla siyah gözlüklerimizle zavallı halkın arasında şöyle birazcık dolaştık” diyecekler.

Fakat “Meral Akşener hakkında FETÖ soruşturması açtım” cevabı zannedersem birinciliği alır.

Muhalefete ve özellikle onulmaz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlarına bir tavsiyemiz var. Boşuna yorulmayın, zahmet etmeyin, içeriden bu işi birileri dört koldan yürütüyorlar. Siz hiç bir şey yapmayın, hatta sizin yaptıklarınız ters tepebilir.