• DOLAR 5,7299
  • EURO 6,2894
  • ALTIN 280,116
  • ...

Dünyanın dört bir yanında Müslümanların kalbi Filistin için, Kudüs için, Mescid-i Aksa için atmakta, dualar edilmekte, etkinlikler düzenlenmekte, terör devleti lanetlenmektedir.

Fakat buna rağmen terör devleti şiddetini artırdıkça artırmakta gasp ve hırsızlığına her gün yenilerini eklemektedir. Bu arada emperyalist Amerika ve başındaki sapkın bunak siyonist terör devletini korumak ve güvene almak için orta doğu siyasetini bu esaslar üzerinde yürütmekte, bu anlamda son noktayı koymak için “Yüzyılın Anlaşması” adıyla hırsızlık, gasp ve eşkıyalığı tescillemek istemektedir.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi Filistin, tarihinin hiç bir döneminde görmediği bir şekilde Arap veliahtların ihanetiyle karşı karşıyadır.

Söze başlarken dünya Müslümanlarının dualarından, yürekleriyle Filistin’e verdikleri destekleri dile getirmiştim, şimdi bütün bunlar boşa mı gidiyor?

Asla, hiç kimse böyle bir düşünceye kapılmasın. Elbette dua ve protestolarıyla birlikte başka neler yapabileceklerini düşünmelidirler, o ayrı bir konu. Fakat Allah Teâla bu meyanda Müminlerin dua ve çırpınışlarını kesinlikle zayi etmeyecektir. Bakmayın siz siyonist teröristin vurdumduymaz göründüğüne. Dünyanın bir köşesinde yapılan küçük bir etkinlik, bir Cuma çıkışında düzenlenen her protesto israilin uykularını kaçırmaktadır.

Çünkü israil, bir otomobil hırsızı gibidir, bakmayın o otomobille caka satarak gezip dolaştığına. Her an bir polis ekibi tarafından çevrilip elinden alınacağını aklından hiç çıkarmamaktadır.

Veya fırsatını bulup zorbalıkla birisinin evine el koyan bir eşkıya gibidir. Gözüne hiç uyku girmez, her an elinden alınacağını hiç bir zaman unutmaz.

Bizim bu konudaki en büyük ümidimiz sürgündeki sekiz on milyon Filistinlidir. Ürdün’de, Lübnan’da, Suriye ve diğer ülkelerde sürgün yaşayan Filistinliler vatanlarını, mukaddes Kudüslerini ve Mescid-i Aksalarını asla unutmamışlardır.

Bu günlerdeki Gazze yürüyüşleri bunun en somut göstergesidir. Böyle böyle bir gün zafere ulaşacaklarından asla şüphemiz yoktur.

Siyonist terör devleti de hep bu korkuyla yaşayacak, hiç bir zaman gözüne rahat uyku girmeyecektir. Hangi insan gasp ettiği evde rahat uyuyabilir ki? Hele o evin sahibi evini geri almak için atağa geçmişse.

Rabbim o günleri bize dünya gözümüzle görmeyi, eşkıyanın elinden kurtarılmasına bizzat destek olmayı lutfeylesin.