• DOLAR 6,0742
  • EURO 6,8075
  • ALTIN 251,269
  • ...

Yeni Zelanda'da, Müslümanlara yönelik son terör saldırısı bizi yeniden dehşete düşürdü. Zira neredeyse her gün bir dehşet yaşıyoruz. 49'dan fazla Müslümanın şehit edildiği(şimdilik-inşallah daha fazla can kaybı olmamıştır) iki cami saldırısı, aslında batının Müslümana bakış açısını da ortaya koymaktadır.

Bu bakış açısı, Müslümana hayat hakkı tanımayan bir anlayıştır. Bu canice anlayış ilk fırsatı bulduğunda, harekete geçmek için tereddüt etmez ve bütün kin ve nefretini ortaya koyarak Müslümanları katletmeye başlar. Bu son katliam da batının yıllarca İslam beldelerinde gerçekleştirdiği binlerce katliamdan sadece birisi olarak istatistiklere girecek.

Batı uygarlığı/barbarlığı insanları öldürmek ve kendisinin dışında kimseye tahammül etmemek üzerine kurulmuştur. Onun emrettiklerini yerine getirdiğin ve kayıtsız şartsız uşaklıklarını kabul ettiğin; yani inancından, ibadetlerinden ve dünya görüşünden tamamen vazgeçtiğinde sana zaman zaman tahammül edebilirler. Aksi takdirde senin tek bir hakkın geride kalıyor.  O da Öldürülmek. İşte Yeni Zelanda'daki katliamın tek gerekçesi de, böyle bir yerde cami inşa etmek ve orada Allah'a ibadet etmek gibi bir iradeyi ortaya koymaktır.

Katilin cami baskınını ve Müslümanları katletmesini internet üzerinden canlı yayınlaması, Müslümanlara karşı beslediği düşmanlığı ve acımasızlığının boyutunu gözler önüne sermektedir. Camiden tek bir kişinin bile sağ kurtulmaması için bütün vahşetini ortaya koymuştur. Aslında bu görüntüler, Yemen'deki katliamlardan, Afganistan'da canlı yayında vurulan icazet töreninden ve Suriye'de ortadan kaldırılan şehirlerden farksız değildir. Ve yine İslam beldelerinde, sayısını bilmediğimiz binlerce katliam, saldırı ve işgaller gibi...

Yeni Zelandalı yetkililerin 'bu şahıslar güvenlik birimlerinin takip listesinde değildi' şeklindeki açıklamaları ise meramın ilamı gibidir. Çünkü takip edilmesi gerekenler sadece Müslümanlardır. Müslümanlar kontrol altında ise güvenlik tamamdır. Ama 50 kişiyi öldürecek kadar canice bir planın içerisine girecek, günlerce önce internet sitelerinde tehditler yapacak, ama hiçbir takip listesinde olmayacaktır. Çünkü batılıların yaptığı tehdidin bir zararı yok(!). Ta ki bir katliam gerçekleşene kadar.

Yeni Zelanda'daki son iki cami saldırısı bize bir kez daha göstermiştir ki, batı barbarlığı acımasızlığını her an, her yerde ve hiçbir sınır tanımaksızın ortaya koymaktadır. Her zaman ki suskunluklarıyla batı, yine bu olayı örtbas edecek ve barbarlıklarını masum göstermeye çalışacaklardır. Hatta bu katliamın üzerinden İslam'a ve Müslümanlara karşı kin ve nefretin artması için ellerinden geleni yapacaklardır.

Batının ve batılının İslam'a ve Müslümanlara bakışı net olarak budur. Aslında bu vahşi yaratık batının ve batılının Müslümanlara yönelik gerçek yüzünü kendi şahsında ortaya koymuştur. Biz istesek de, istemezsek de, anlasak da anlamasak da gerçek budur.

Allah bu iki cami saldırısında şehit olanların şahadetlerini kabul etsin, yaralılara acil şifalar versin. Bu katliamı yapanlara, destekleyenlere de lanet eylesin.