• DOLAR 6.862
  • EURO 7.743
  • ALTIN 395.741
  • ...

Bismike Allah.

Allah'a hamd, habibine salat; siz bacı, kardeş ve ağabeylerime de selam olsun. Uzun süredir, yazıya daha doğrusu sizinle hasbihal etmeye ara vermiştim. Bundan sonra yazar mıyız, tekrar yazmaya devam eder miyiz, nasip.

Burada sizinle hasbihale ara vermemizin belki sebeplerinden biri farklı kulvarlardaki meşguliyetlerimizdi. Sizinle hasbihalimize ara verdiren meşguliyetlerimiz, döndü dolaştı tekrar bizi sizinle buluşmaya girizgâh oldu. Rabbim hayırlara vesile kılsın, Rabbim kendi namına olmayan her şeyden bizi ırak tutsun.

Mardin özelinde uzun bir süredir, muhtaçlara umut olma adına âcizane alandayız. Belki de bu anlamda, bu alanda yazılacak, konuşulacak çok şey var. Derdimiz büyük, yaramız derindir. Bu alana neşter vurulmalı mı, insanların özelleri paylaşılmadan yaşadıkları sosyal buhran kâğıda akmalı mı, bilmiyorum. Eminim ki bazen kelimeler derdimize tercüman olmakta kifayetsiz kalacak, cümleler lal kesilecek, gözyaşları nida edecektir. Bu sahada gördüğümüz insanların devasa acıları omzumuza ağır gelen, kalbimizi titreten ağırlıktadır; bundan sizinle paylaşma gerekliliği doğuyor. Yazarsak ara ara bu minvalde derdimizi, acımızı sizinle paylaşacağız Allah’ın izniyle.

Unutmayalım ki mesele bir kermes, mesele bir proje değil; mesele vicdandır, insanlıktır, ihsandır; en önemlisi rıza-i ilahidir.

Fakat bu gün, Mardin merkezde muhtaç ailelere ve öğrencilere umut olma adına açtığımız ve nihayete erdirdiğimiz kermesimizle ilgili Mardin Umut Kervanı adına Kermesimize katkı sunan ve davetimize icabet değerli bacı, kardeş ve ağabeylerime yönelik teşekkürü sizin şahitliğinizle arz etmek istiyorum.

Allah'ın fazlıyla maddi ve manevi büyük bereket ve ihsana vesile kıldığı "muhtaçlar ve öğrenciler yararına açtığımız kermesimiz" nihayete erdi.

Genelde kermesimize katkı sunan üyelerimize, gönüllülerimize ve davetimize icabet eden Mardin halkına kalbi şükranlarımızı sunarız.

Özelde bu hayır yarışında koşuşturan, geleceğe umut vaad eden isimsiz kahramanlarımız bay-bayan öğrenci ve  genç kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.

El emeği, göz nuru çalışmalarını bizden esirgemeyen, bıkmadan usanmadan kermesimizin her gününe lezzetli yemekleriyle, tuzlu ve tatlı pastalarıyla imzasını atan bacılarımıza minnettarız, teşekkür ediyoruz.

Kermesimizin her gününe bitmeden tükenmeden heyecanla yeniden başlayan bay ve bayan reyon görevlilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Kermesimizin sağlıklı yürümesi için, sorumluluk alan, elini taşın altına koyan, eleştiri ve önerileriyle katkı sunan,  derdimizle dertlenen bacı ve kardeşlerimize de teşekkürü bir borç bilirim, onlara da teşekkür ediyoruz.

Kermesimizin hazırlık aşamasından kermes sonuç raporunun düzenlenmesine kadar alanda olan kermes üst komisyonuna, bay ve bayan komisyonlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Lezzetli mahalli yemekleri ve giyim desteğiyle Umut Kervanı 4. Bölge Koordinatörlüğü başta olmak üzere Kızıltepe'deki, Mazıdağı'ndaki, Yeşilli ‘deki, Ortaköy'deki, Kabala’daki, Artuklu'daki bacı ve kardeşlerimize; uzaktan yakından kermesimize katkı sunan herkese çok çok teşekkür ediyoruz.

Muhtaç ve yetimlere umut olmak için çıktığımız bu yolculukta bize destek olduğunuz için bir kez daha sizlere şükranlarımızı sunuyoruz, Rabbimiz emeklerimizi zayi etmesin, ecrimizi kat kat versin.

Son olarak belirtmeden geçemeyeceğim ayların sultanı ramazan teşrif ediyor. Şimdiden “merheba ya şehri ramazan” derken, onun şanına yakışır bir şekilde cennet karşılığında malını Allah için infak edenlere de selam olsun. Son nefese dek sefere yeminli, mazlumun gözyaşını silmeye adanmış, yalın ayaklıların derdiyle yatıp kalanlara da selam olsun. Selam olsun, diyoruz. Fiemanillah.