• DOLAR 8.874
  • EURO 10.48
  • ALTIN 499.049
  • ...

Kadın, sağ eliyle beşiği, sol eliyle dünyayı sallayan. Kadın, bir toplum doğuran, bir toplum yetiştiren, bir ahlak binası oluşturan.

Kadın, güzelliklerin, renk, zarafet ve zenginliğin adresi. Kimi zaman dünya imtihanının en tuzak yeri. Kadın rahmet, kimi zaman zahmet. Kadın merhamet, kimi zaman şekavet. Kadın toplumda en güçlü faktör, en önemli isim!

Kadının fıtratı İslam`la beslenirse rahmet olur. Kadının fıtratı doğru yol yerine yanlış yolda çalışırsa zahmet olur. Tüm İslam düşmanları da kadının zahmet boyutuna eğilim göstermişlerdir. İslam toplumunu İslam`dan soyutlamak için ilk düşündükleri kadını açmak olmuştur. Emelleri ve hedefleri hep kadın bedeni ve kadın nefsi olduğundan en önceliğe bunu koymuşlardır.  Ve böylece de kadından yola çıkarak bir toplumu bozmak olmuştur gayeleri. Bu çoğu yerde böyledir ve başarı da sağlamışlardır ne yazık ki!

Şöyle bir düşünün? Modernizm algısıyla zamana ayak uydurmak kızlar üzerinden, moda tuzağıyla yozlaştırılan giyim kuşam ve israf boyutuysa yine kadın üzerinden olmuştur. Evlilikte sorunlar kadınların kışkırtılmasıyla daha çok kadın üzerinden yapılarak, ‘feminizm` furyasıyla ifrata kaçan kadın sesi daha bir yükselmiştir. Toplumda ‘erkek gibi kadının` şaşalı bir yeri varken, kadın fıtratını bozacak her türden tehlike önce kadın zaafına sunulmuştur.

Bu açıdan, genç kız, kadın, evlilik, aile, toplum ve çocuk yetiştirecek ‘anne` ile çocuklar hepsi büyük tehlikededirler. Kadın demek aile demek, büyük bir toplum demektir. Anne demektir, annenin yetiştireceği çocuğun ilerde kuracağı aile demektir. Gelecek demektir hakeza.

Onun için tüm şeytani çabalara rağmen İslami yaşantıyla bezenmesi gereken kadın için ne yapılsa, ne söylense azdır. Bu minvalde çalışmalarını takip ederek izlediğim TeSSep, toplum ve özelde kadın için çok hayırlı ve faydalı gelecekler inşa edecektir. Bu umudu ve filizlenecek olan tohumun ümidini bizlere çok güzel şekilde sirayet ettiriyor.  Bir ara TeSSep genel koordinatörü olan Hocamızla yaptığımız bir muhabbette TeSSep`in amaç ve gayesini daha geniş kapsamlı açıklamasıyla içimde bir ferah, zamanımız ve gelecek için güzel düşler ve nihayetinde dilimden dualar dökülmüştü… Kardeş ve bacıların bu ciddi hedefleri ve gayretleri sonucu güzellikler hâsıl olacaktır, umut ediyorum.

Bir yerden başlamak, çok şeye ‘dur` diyebilmek, fıtratı öze döndürüp insanı kendine getirmek elzemdir. Hele ki her şeyiyle yozlaşan tesettüre, ahlaksızlığın zirvede olduğu şu zamana, gençlerin kendilerini bu denli ateşe atmalarına seyirci kalmak ya da görmezden gelmek akıl kârı değildir. En büyük sorun olarak karşımızda durması, ertelemek yerine toplum ahlakı ve güzelliği için işe tam da buradan başlamak olduğunu fehmetmek gereklidir. İnşallah bu eksikliği TeSSep dolduracak, daha çok faydalı ve verimli olacaktır. Her bir çalışma kadın, toplum ve gelecek için bir umuttur. Dualarımızla birlikte başarılar dileriz. Allah niyetinizde, çalışmanızda sizleri muvaffak etsin. Baki muhabbetle…