• DOLAR 5.764
  • EURO 6.43
  • ALTIN 282.956
  • ...

Ey Müslüman kardeşim…

Sen Allah`ın eşrefi mahlûkat olarak yarattığı insansın. Sen başıboş yaratılmadın ki; başıboş hareket ediyorsun. Allah(c.c) kutsal kitabımızda şöyle buyuruyor: ``Müminler ancak kardeştir.``(Hucurat;10)

Allah`ın Resulü buyuruyor ki ``Bir mümin kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için de istemedikçe kâmil manada iman etmiş olmaz.``

Müslümanların kanının oluk oluk aktığı ve İslam coğrafyasını yeryüzünden silmeye adeta ant içmiş olan ehli küfür topluluğun, Yüce Allah`ın kanun ve kurallarını yok saydığı bir süreçten geçiyoruz. Sömürü ve şeytani düzen, dünyaya nizam verme ve kendi otoritesini kurma adına dünyanın düzenini bozuyor, Yüce İslam`ın hükümlerini yok sayıyor.

İslamî düzeni ve Allah`ın kanunlarını kabul eden, hayatını bu düzene ve kanunlara göre yaşamak isteyen, bireyleri ve toplulukları ötekileştiriyor, damgalıyor, bölüyor, parçalıyor ve yok etmek için gerekçeler üretiyor.

Bu azgın topluluk, ne kadar Ahlaksızca işler varsa bunları yapıyor ve azgınlıkta sınır tanımıyor.

Peki, Ey Müslüman kardeşim, bunlar bu fiilleri işliyorlar bunu anlıyoruz. Bunlar İslam`ı kabullenmemiş kâfirler topluluğudur. Sen Allah`a ve onun Resulüne inandığını söyleyen ve kendini Müslüman olarak adlandıran kardeşim sana ne oluyor? Ne oluyor da bu oyuna geliyor, şeytan ve şeytani güçlerin oyuncağı oluyorsun.

Sen bir olan Allah`a nasıl iman ediyorsun? Sen kimin yolundasın? Allah`ın Resulü senin için ne ifade ediyor ve sen kime benzemeye çalışıyorsun?

Müslümanların kanına susamış canavarlar bugün Ortadoğu`da kan döküyor ve bacılarımızın namusunu kirletip iffetlerine dokunuyorlar. Kundaktaki bebelerin kanını akıtıp, binlerce Müslüman`ın hayatına kıyıyorlar.

Yemen ellerinde neler oluyor? İslam coğrafyasının birçok yeri gibi o da mı gündemimizden çıktı? Doğu Türkistan ve daha birçok gönül coğrafyamızda Müslümanlar azgın emperyalist sömürü güçleri tarafından bölünüp parçalanıyor…

Müslümanlar ise maddiyat, siyasi çıkar, makam ve kariyer peşinde, köşe kapma yarışında.

His yok, duygu yok, heyecan yok…

Merhum Mehmet Akif Ersoy bir dizesinde;

‘`Eyvah! Beş on kâfirin imanına kandık; 
Bir uykuya daldık ki: Cehennemde uyandık ``diyerek feryat ediyor.

Cehennemde uyanmamak için uyanmalıyız ve uyuyanları uyandırmalıyız.

Malcom X ‘`Bütün uyuyanları uyandırmaya bir uyanık yeter.``diyor

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa işgal edilip, israil terör devletinin başşehri olarak kabul edilmişken;  İslam`ın kutsallarıyla alay eden, mahremimizi hoyratça çiğneyen güruha kim dur diyecek? İslam`la olan savaşlarında onlara destek mi olacağız?

Bu soruları kendimize soralım, düşünelim ve bu zihinsel kölelikten kurtulmanın yollarını arayalım. Batı emperyalizmi Müslümanlarla bugün zihinsel ve kültürel bir savaş gerçekleştirmektedir. Bu savaş silahtan, tanktan ve toptan daha tehlikeli ve sinsicedir.

Bizler Müslümanlar olarak kâfirlerin yaptıklarına dur demeliyiz.

Onlara benzeme, zulme rıza gösterme ve zulüm karşısında sessiz kalma Müslümanların kabul edemeyeceği fiillerdir. Peygamberimiz bir hadislerinde ``Bir kavme benzeyen onlardandır.`` buyuruyor. Bu benzeme örf, adet ve kültür cihetindendir.

Müslümanlar “Allah katında din İslam`dır.” (Ali imran;19) hakikatini arkaya atarak Allah`ın Resulü Hz. Muhammedi(sav) örnek almayıp, seküler hayat şeklini kendilerine örnek aldılar.

Bizler Müslümanlar olarak batının ve batılın, şeytan ve şeytani güçlerin hayat şeklini kendimize hayat şekli olarak kabul edemeyiz.

Ey Müslüman kardeşim!

İnandığımız gibi bir hayat yaşamaz isek, yaşadığımız gibi inanmaya başlarız. Bugün Müslümanlar inandıklarını yaşamıyor ve yaşadıkları gibi iman ettiklerini gösteriyorlar.

Ey Müslüman kardeşim, şu gök kubbeleri direksiz yaratan, bütün nimetlerini bize bağışlayan ve bizleri kendisine kullukla şereflendiren âlemlerin rabbi olan Allah`ımıza dönmeliyiz.

O`nun nurlu yolunun yolcuları olmalıyız.

İslam`ın nurlu yolunda şaşmadan yürümeliyiz.

Şu soruları sürekli kendimize sormalıyız.

Ben kimim?

Nerden geldim?

Nereye gidiyorum?

Ömür sermayemizi birilerinin şekillendirmesine müsaade etmeyelim.

Canımızı, malımızı ve zamanımızı, bunları bize veren Allah`a has kılalım. Kısacık ve geçici bir zevk için ebedi ve daimi olan zevklerden ve mükâfatlardan mahrum kalmayalım.

Allah`ın bize sorduğu şu soruyu cevaplandırarak kendimize yol bulalım.

Allah`ın(CC) sesine kulak verelim ve kendimize dönelim.

`Nereye bu gidiş? Nereye gidiyorsunuz?``(Tekvir;26)

Selam ve dua ile…