• DOLAR 6.853
  • EURO 7.7
  • ALTIN 391.104
  • ...

İçimizden sürekli sana yakarmak isteyen acziyet dilini gerisin geri çeken bir de günahların ağırlığı var. “Hangi yüzle…” vesvesesine cevap bulamayınca, istemek isteyen diller iyice kördüğüm oluverdi. Ruhlarımız yeisin tâ en dibinde debelenirken, inşirah ipini tez elden gönder ya rabbi!

Cürüm yüklü gelişlerimizi mağfiret dolu dönüşlere tebdil et. Vücudumuzun her zerresini havf ile silkele, reca ile sekine ver, sa`y edelim bir ömür boyu ikisi arasında. Havf ile başlayan şavtımız reca ile bitsin. Hacer annemize zemzemi verdin ilahi, bizim şavtımızı bitirenler kevserden içsin!

İslam dünyası yine kaynıyor. Kafirlerin, kimimizin hayır kimimizin şer gördüğü kıyamları, yine şeytani hedeflerine varmalarına vesile kılacak tuzaklarla kirletmelerine izin verme. Şeriatının özünden uzaklaştıkça huzurumuz kaçıyor. Büyük Ortadoğu Projeleri de globalleşme teorileri de demokrasi teraneleri de senin nizamının altında ezilsin ya rabbi!

Ümmet ihtilaflarını rahmet bilmeyi çabuk unutuyor da, bölünüp parçalanma sanki azalarımızın en hızlı refleksi halini aldı, alıyor. Hele milliyet, soy sop dendi mi basireti bağlananlar ne de çok. Bizi bu hastalıklardan beri kıl. Bir tek Kur`an ile ikna olalım, Kur`an ile irşad olmuşlarla dost olalım ilahi!

Üzerinde yaşadığımız toprakları kanıyla sulamış, her tür aşırılıktan uzak, sahih İslami düşünceyi elden bırakmayan İslam cemaatinin cihadına şahitsin. Rabbimiz muhafaza et. Etrafında mikrop gibi dolanan fitnebaz ve münafıkları aşikar eyle. Mucizelerine defalarca şahitlik etmişiz. Bizi İsrailoğulları gibi, parçalanıp içinden deve çıkaran kayayı bile belleklerine sığdıramayanlardan eyleme. Senin hiddetini üzerimizde gezdirmendense yedi düvelin şiddetini cesedimizde hissetmeyi bin kere yeğleriz. Cemaatimizi kaypaklıktan, ifrat-tefritten, ilkesizlik yüklü pragmatizmden uzak tut. Büyüklerimize hayırlı uzun ömürler ver, onları başımızdan eksik etme.  Şehitlerin dökülen kanları hürmetine, aklımızı ve gönlümüzü feraset ve basiret ile süsle, ihlası amellerimizin tacı eyle Ya rabbi!

Dışarısı can, namus, din düşmanlarıyla kaynarken, zindanları iman kalesi mü`min kullarınla doldurdular ilahi! Onlar ila-yı kelimetullah adına planladıklarını yapamamanın acısıyla yanıp tutuşuyorlar. Zindanın Yusuflarına beraat nasib et. İçeride alıp verdikleri her nefesi, semeresi bol bir faaliyet olarak müslümanların hanesine, mükâfatını da naim cennetleriyle kendilerinin amel defterlerine yaz.

Muhacirleri ise selamette kıl. Sen ki her şey yed-i kudretinde olansın, onlara fetihle dönüş nasib eyle!

Allah`ım nesillerimiz sana emanet. Zaman kirli bir nehir gibi akıp gidiyor ve biz çocuklarımızı en temiz kıyısından ilerletmek için çabalıyoruz. Ama bundan bile aciz kaldığımız anlar o kadar çok ki… Hele zindan ashabının ve aziz şehidlerimizin evlatları… Onları ve bizleri salihlerden- takva sahiplerinden kıl. İmandan, Kur`an`dan, İslam`dan ayırma. Bizi sensiz, imansız bırakma.

Bizi ve çocuklarımızı bir ömür yolunun çalışanlarından olma bahtiyarlığına eriştir. Mücadele ruhuyla yaşat, canlarımızı da şehitler olarak al.

Bizi de rızan ile güzelleştir.

Amin…