Esra Sivi Türk

HÜR SİYASET VE HÜR KADINLAR

04.06.2018 08:36:00 / Esra Sivi Türk

Siyaset, bir yönüyle topluma seslenmek ve toplumdan gelen seslere cevap vermektir. Siyaseti bu hali ile bir aile mekanizmasında yorumladığımız vakit, evin içinde yükselen bütün sesleri ilk duyan anne olduğu gibi, seslere karşılık vermede de en etkili ve yetkili kişi yine annedir. Hatta sorun yaşadığı halde sesi çıkmayanlar dahi sorunun tespiti için anneyi gözlerler.

Aile içi düzende  bu denli önem arz eden kadın, toplumun inşasında ve yönlendirilmesinde de olmazsa olmaz bir aktördür. Toplumumuzun %51'ini oluşturan kadının siyaset sahnesinde de protokol alması mühim bir karardır. Bu görevi kendine sorumluluk ve emanet olarak gören kadın, alanının her kademesinde özveri gösterdiği gibi, toplumun derdini tespit ve tedbirde üzerine düşeni hakkıyla yerine getirecektir.

Toplumun temiz bir zeminde güven ve huzur dolu günlere kavuşması için, yetkisini meclise taşımak isteyen HÜDA PAR çıkarmış olduğu vekil kadrosuna, bu istikamette yol almak üzere kadınları da katmıştır. Kuruluşundan bu yana kadın erkek demeden top yekûn, kutlu bir davanın birer neferi olmaktan şeref duyan HÜDA PAR,  Bundan sonraki süreçte de kadın destekçilerini yanında bulacaktır. Günlerdir seçim çalışmaları kapsamında seçim standından tutun da tek tek mahallelileri gezerek  partilerinin misyonunu ve vizyonunu anlatmaktan geri durmuyorlar.

***

Malesef ki bu toplum da en çok kahır çeken kadınlar oldu. Ekonomisini kalkındırmak isteyen kadını kullandı, ticaretini devam ettirmek isteyen kadını süründürdü. İdeolojisini yaşatmak isteyen kadını kışkırttı. Hükümetler geldi geçti. İktidarlar değişti ancak,  kimse kadının olması gereken saygınlığını koruyamadı. Haklarını savunamadı. Modernite denildi çağdaşlık denildi. Kadın hep birilerinin projelerine kurban edildi. Kendisine biçilen ne ise onu giymek ve beğenmek zorunda kaldı. Kendisine öngörülen hayat tarzı, arkadaşlık, ortamlar ve yöntemler ne ise onun kölesi oldu. Ve en sonunda içinden çıkılmaz bir kör kuyuya düştü. Oysa kadın için içi boş şal şallı kelimeler söylemlerin hiç biri ANNE cümlesi kadar  ihtiram sevgi şefkat ve değeri ifade etmedi, edemez de. Çünkü o anne vasfı Rabbi, Yaratıcısı, gözetmeni, tarafından verilmişti. Ve kendisine öf bile dememesini bir peygambere yani bir erkeğe emretmişti..

Bütün bu hakikatlerin kapsamında, HÜDA PAR'ın Kadınları da, özellikle aileye ve topluma bakan yönüne katkı sunmak üzere siyaset arenasında yerlerini almış durumdalar. Kadın haklarını savunmada, ve kadınları kalkındırmada HÜDA PAR'ın siyaseti bir öncü olacaktır.

Bizler HÜDA PAR'ın referansının herkesi olduğu gibi Toplumu aileyi ve en önemlisi Kadını koruması altına alacağını, Kadın üzerinden rant elde etmek isteyenlerin tuzaklarını bozacağını diliyor ve bunu gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Bu nedenle bütün kadınlara sesleniyor ve HÜDA PAR'ı meclise taşımak için güç birliği vaktidir diyoruz.

HÜDA PAR'ın Güneşine muhtaç bu toplum artık yalnız ve girdapta değildir. Allah'ın izni ile bizler seferimizi haktan yana haklıya güvenerek, toplumun yararına gerçekleştireceğiz. Zaferin sahibi ise Allah'tır.

 

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Diğer Yazarlar

Tüm Yazarlar