iktidara gelince yapacakları ilk iş belli oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Sosyal medya Yasasının sansür olduğunu ve ifade özgürlüğünü yokedeceğini söyledi.

22.06.2022 15:43:30 / Güncel
Destek için 
 

Babacan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Afganistan'da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

TBMM'deki Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklifi dikkatle izlediklerini belirten Babacan, "Bu yasa, sansür yasasıdır. Basını, internet sitelerini ve vatandaşı susturmanın yasasıdır. Özgür basın hayat kurtarır. Ama bunların akılları fikirleri basını susturmakta. Sansür yasasının tek hedefi basın ve ifade özgürlüğünü yok etmektir. Anayasamıza aykırılık teşkil eden bu sansür yasasını kesinlikle reddediyoruz." diye konuştu.

Pınar Gültekin cinayeti davası kararına tepki gösteren Babacan, sanığa adeta "ödül" verildiğini ileri sürdü.

Babacan, "Geçtiğimiz ay en az 36 kadın katledildi. Onun için bizim bu topraklara bir borcumuz var. Kadınları öldüren zihniyeti, toprağa gömmeye mecburuz. İktidara gelir gelmez işe, derhal, katilleri cesaretlendiren uygulamaları tersine çevirerek başlayacağız. Gece yarısı karanlığında terk ettikleri İstanbul Sözleşmesi'ne, gündüz gözüyle yeniden dahil olacağız." ifadesini kullandı.