1. Van Fotoğraf Maratonu üçüncü gün etkinlikleriyle devam etti

​Bu yıl ilki düzenlenen "1. Van Fotoğraf Maratonu'nun" üçüncü gününde fotoğraf sanatçıları, Gevaş İlçesi Göründü Mahallesi'ndeki eşek arabası yarışlarına katıldı.

21.05.2022 20:35:15 / Kültür & Sanat / Van Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Kentin tarihi, kültürel, doğa güzelliklerini tanıtmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Van'da ilk defa düzenlenen fotoğraf maratonu tüm heyecanıyla devam ediyor. İlk gününde renkli görüntülere sahne olan maratonun üçüncü gününde de fotoğrafçılar en iyi fotoğrafı yakalayabilmek için büyük çaba sarf etti.

Fotoğrafçılar, sabah saatlerinde kent merkezinden hareket eden ücretsiz servislerle Gevaş ilçesi Göründü Mahallesi'ndeki eşek arabası ve Van’ın yöresel yemeği olan helise yemeği etkinliğine katıldı. Etkinliğe katılanlar fotoğraf tutkunları, yarışan eşek arabalarının en iyi fotoğrafını yakalamak için kıyasıya mücadele etti.

Helise yemeğinin yapımını da kareleyen fotoğrafçılara etkinlik sonunda da helise ikramında bulunuldu.

Etkinliği çok beğendiğini söyleyen Miraç Alper “Yarışmaya Yalova’dan katıldım. Daha öncede Van’a gelmeyi çok istiyordum. Bu etkinliği duyunca hemen geldim.  Van'da olmaktan çok mutluyum. Bence herkesin Van’ı görmesi gerekiyor” dedi. 

Maraton 22 Mayıs Pazar günü 4’ncü gün rotasıyla devam edecek. (İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar