Batman’da etkinlikler 15 gün süreyle izne bağlandı

Batman Valiliği, kentte etkinliklerin 10-24 Mayıs tarihleri arasında 15 gün süreyle yasaklanarak izne bağlandığını duyurdu.

10.05.2022 18:05:12 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için 

Valiliğin duyurusunda basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, anma töreni, gösteri yürüyüşleri gibi etkinlikler yer alıyor.

Valilik açıklamasında, “Halk sağlığının korunması amacıyla ilimiz merkezinde 10 Mayıs ile 24 Mayıs tarihleri arasında saat: 24.00’a kadar 15 (on beş ) gün süre ile resmi kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı resmi toplantı, tören, şenlik, karşılama, stant açma, uğurlama gibi etkinlikler hariç olmak üzere; İlimiz genelinde açık ve kapalı alanlarda yapılması planlanan her türlü açık hava toplantısı, basın açıklaması, protesto/gösteri yürüyüşü, protesto eylemi, toplu karşılama/uğurlama, insan zinciri, çelenk sunma, bildiri/broşür dağıtma, stant kurma, çadır kurma, Valilik/Kaymakamlıklarca her yıl belirlenen ilan ve reklam yerlerine asılacak olan ticari reklam/tanıtım içerikli afiş/pankart vb. materyallerin haricinde söz konusu yerler ile kamu binalarına, park, bahçe, üst geçitler vb. her türlü açık alanlar ile siyasi parti binaları, sendika binaları, dernek ve STK binalarına kendi bayrak, amblem ve logoları dışında her türlü afiş/pankart vb. materyallerin asılması ile bunun gibi tüm eylem ve etkinliklerin mülki idare amirinin iznine bağlanmasını, İlimizde bulunan Batman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çevresindeki alanlarda ‘açık/ kapalı yer toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, el ilanı vb.’ eylem etkinliklerin, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki 17. ve 22. Maddesine istinaden 10 Mayıs Salı günü saat: 00.01’den 24 Mayıs saat: 24.00’ra kadar 15 (on beş) gün süre ile yasaklanması kararı alınıştır.” denildi. (İLKHA)