Kasaplardan hükümete çağrı: Büyükbaş hayvan ithal edin

Batman Kasaplar Derneği Başkanı Mehmet Ali Rüzgar, yaptığı yazılı açıklamada, hükümete dana eti fiyat artışını durdurma çağrısında bulundu.

09.05.2022 13:40:09 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için 

Büyükbaş canlı hayvanların fiyat artışında ciddi bir yükselişin olduğunu belirten Rüzgar, “Dana eti fiyat artışını durdurun her şeyin bir sınırı var. Daha önce küçükbaş hayvanlarda ciddi bir artış söz konusuydu. Kapıların kapanması ile yani dış ülkelere ihracatın durdurulmasından sonra fiyatlar normale döndü fakat büyükbaş hayvanlarda ciddi bir artış söz konusudur.” dedi.

Açıklamasında “Her gün zamlı dana almak zorunda kalıyoruz.” diyen Rüzgar, “Buradan hükümete ve aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığına çağrıda bulunuyorum. Bir an evvel bu işe el atmalarını talep ediyoruz. Bu gidişle zamlarla ile ilgili vatandaşımıza durumu anlatmakta güçlük çekiyoruz. Türkiye'de bu işi ellerinde bulunduran büyükbaş çiftlik sahipleri kendi aralarında anlaşmışlar ve ha bire zam yapıyorlar. Hükümetin buna karşı bir an evvel dışarıdan büyükbaş canlı dana ithal etmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)