İslam Memiş'ten gram altın ve gümüş açıklaması: Ben olsam...

Piyasa ve altın konusunda açıklamaları dikkat çeken İslam Memiş, Altın fiyatlarının yıl içinde göreceği seviyeyi geçtiğimiz günlerde açıklamış ve 1.450 TL seviyesini işaret etmişti.

24.04.2022 21:21:45 / Ekonomi
Destek için 

Gram altın ve ons tahminlerini güncelleyen İslam Memiş, “1988  dolar, 1912 ya da 2000 dolar ons altında test edilebilir. Ancak ben bugünkü koşullarda ne gram altın ne de ons altın almayı tercih etmem. Yıl içinde tabii ki yükselecek. 1450 lira gram altın 2150 dolar ons altın olacak ama hemen olmayacak. Nisan ayındaki geri çekilmeler bence bir fırsattır. Mayıs ayında altın fiyatlarında bir fırsat göremeyeceğimizi tahmin ediyorum. Ancak bu hafta haftaya yükselişle başlayan ons altın varken bu fiyatlarla elimdeki TL ya da dolarla ons altın almazdım” açıklamalarında sonra gümüş yorumunu yaptı.

"BEKLEMEYİ TERCİH EDERİM"
Gümüş fiyatlarıyla ilgili değerlendirmesini yapan  Memiş, “Gümüşün gram fiyatı 12.14 lira seviyesinde, TL var ise yeni almam beklemeyi tercih ederim. 12 liranın altına inmesini beklerim. Dolarım varsa pariteyle gümüş alır mıyım? Almam, yine düşmesini beklerim. Korku ve panikle alım yapmayın” açıklamalarında bulundu.

İlgili Haberler