Vanlı imam Suudi Arabistan’daki yarışmada finale kaldı

Vanlı imam Muhsin Kara, Suudi Arabistan’da düzenlenen “Kuran-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nda ilk dörde kaldı. Vanlı imamın son performansı dinleyenlere duygulu anlar yaşattı.

20.04.2022 12:19:57 / Kültür & Sanat
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Haber Merkezi

Suudi Arabistan’da bir televizyon kanalı tarafından düzenlenen “Kuran-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nda finale kalan Vanlı imam dinleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Kulakların pasını sildi

Sarkışla'da imam olarak görev yapan Van Erciş'li Muhsin Kara, okuduğu ezanla kulakların pasını sildi, gönüllere su serpti. Vanlı imamın sesine hayran kalan jüri, Muhsin Kara’yı finale taşıdı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kara, “Ezan yarışmasında ilk 4’e girmeyi lütfeden mevlaya hamdolsun…” dedi.

Vanlı imamın ezan tilaveti sosyal medyada büyük ilgi çekti.

Vanlı İmam Muhsin Kara Kimdir?

1990 yılında aslen Van’ın Erciş İlçesi’nde dünyaya gelen Muhsin Kara Erciş İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiş ardından 2 sene Mısır’da Arapça ve makam eğitimi almıştır. İlk makam çalışmalarını Gaziantep’te bir hocadan almıştır.

Geçmiş yıllarda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu’nda solist olarak yer almıştır. Yurt içi ve dışındaki organizasyonlarda Kur’an-ı Kerim ile ilahiler seslendirmekte, Mısır ve Türkiye’de aldığı eğitimler ile Kur’an-ı Kerim’i hem Arap hem de Türk tavrı ile okumaktadır.

İstanbul’da özel bir radyoda bir sene müzik yönetmenliği yapan Kara, bugüne kadar Kayseri Akkışla, İstanbul, Arnavutluk ve Mısır gibi yerlerde görev yapmıştır. Günümüzde ise Sivas’ın Şarkışla İlçesi’nde İmam Hatip olarak görev yapmaktadır.

 

Haberin Videosunu İzle
İlgili Haberler İlgili Videolar